Winstrol Depot Nedir ?

Winstrol Depot.jpg

Winstrol, dünyadaki en popüler ve iyi bilinen anabolik steroidlerden biridir. 1950’lerin sonlarında Winthrop Laboratories tarafından geliştirilen bu, yıllar içinde medyanın dikkatini çeken bir anabolik steroiddir. Aslında, hiç anabolik steroid kullanmayanlar, eğer bir steroid adlandırabilirlerse, genellikle Winstrol veya Stanozolol'dur. Winstrol ismi aslında Stanozolol hormonunun en sık ilişkili markasıdır. Bu, yıllar boyunca çok sayıda atletik skandal nedeniyle dünya çapında dikkat çeken bir anabolik steroiddir. Anabolik steroidler kullanılarak çeşitli atletler yakalandığında, Winstrol sayısız zamanlarında skandalın ön saflarında yer aldı. Aslında, tarihin en önemli atletik steroid skandalı ile ilişkilidir.


1988'de Kanadalı sprinter Ben Johnson, o yılki Yaz Olimpiyatları'nda altın almasının ardından steroid için pozitif test yaptı. Johnson sadece yarışmasını mahvetmekle kalmadı, aynı zamanda oldukça tercih edilen Carl Lewis'i göreceli kolaylıkla yendi. Bu, Stanozolol'ün çok uzun bir süre sayısız haber başlığı oluşturmasına ve daha da önemlisi ABD hükümetinin steroid savaşına gerçekten yol açmasına neden olacak. Johnson senaryosu, muhtemelen on yıllardır sürecek olan Doğu Alman doping makinesine ait olan en büyük atletik bazlı steroid skandalı değildir; Ancak, Johnson skandalı en büyük etkiye sahip olacaktır. Ben Johnson ABD’nin altın çocuğunu imha ettiğinde, bunun bir çoğu tabutun son çivisi olarak işaret ediyor ve ABD kongresinin, anabolik steroidlerin Çizelge III tarafından kontrol edilen maddeler olarak sınıflandırılmasının haklılaştırılması için gerekliydi.


Daha iyi bilinen anabolik steroidlerden biri olsa da, Winstrol steroid kullanan popülasyonda en popüler olanıdır. Birçok yönden, erkekler ve kadınlar tarafından güvenle kullanılabilecek oldukça hafif bir anabolik steroiddir. Aynı derecede önemli, sayısız performans geliştirme çabası için oldukça etkili olduğu kanıtlandı. Kesme veya yarışma hazırlık aşamaları sırasında rekabetçi vücut geliştiriciler ve fiziki temelli sporcular arasında uzun süredir favoridir. Aynı zamanda, istenmeyen kütleler olmadan dayanıklılık ve dayanıklılık sağlama kabiliyeti nedeniyle çok sayıda performans sporcusu için tercih edilen bir steroiddir.

Performans geliştirmenin ötesinde, Winstrol modern tıpta çok başarılı oldu. Yağsız doku kaybı ile mücadelede başarıyla kullanılmıştır ve osteoporoz vakalarında kemik kitlesini korumada çok başarılı olmuştur. Winstrol ayrıca, kurbanları yakmak için verilen ve hatta ciddi kemik kırıklarının iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılan, kortikosteroid tedavisine uzun süre maruz kalmakla mücadelede kullanılmıştır. Steroid ayrıca hormonal yardıma ihtiyaç duyulduğunda obezitenin tedavisinde ve bazı çocuklarda gecikmiş büyümenin tedavisinde de bir miktar başarı elde etmiştir. Yıllar geçtikçe, Winstrol bu koşulların çoğunda tedaviye açık kalmanın yanı sıra, belirli meme kanseri formları gibi diğer birkaç tedavi planı arasında anjiyoödem tedavisinde son derece başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Steroid hiçbir zaman FDA onayını kaybetmemiştir ve birçok anabolik steroidin aksine sayısız terapötik tedavi planı için onay vermiştir.


Winstrol İşlevleri ve Özellikleri:


Stanozolol bir dihidrotestosterondur (DHT) türetilmiş bir anabolik androjenik steroid veya daha spesifik olarak yapısal olarak değiştirilmiş bir formdur. Stanozolol bize Winstrol bileşiğini veren iki yapısal değişikliğe sahip DHT hormonudur. İlk değişiklik, 3-keto grubunun yerini alan hormonun A halkasına bağlı bir pirazol grubunun eklenmesidir. Bu modifikasyon resmen Stanozolol'ü heterosiklik bir steroid olarak sınıflandırır. Hormon ayrıca uygulamadan sonra hormonu korumak için ilave bir metil grubu taşır. Bu yapısal değişiklik, Stanozolol'ü resmen C17-alfa alkillenmiş (C17-aa) bir anabolik steroid olarak sınıflandıran 17. karbon konumunda gerçekleşir.


Yapısal değişikliklerin birleşimi nedeniyle bu, hormonun androjenliğini önemli ölçüde azaltır ve anabolik gücünü büyük ölçüde arttırır. Resmi olarak Winstrol, 320'lik bir anabolik derecelendirme ve 20'lik androjenik bir derecelendirme taşır. Daha önemlisi, derecelendirmeleri, gerçek hayattaki etkilerde mükemmel şekilde çevrilir ve bize son derece faydalı bir anabolik steroid verir.


Winstrol, biri Sex-Hormon-Binding-Globulin'i (SHBG) belirgin şekilde düşürme kabiliyeti olan birçok pozitif steroidal özellik taşır. Bu, daha fazla steroidin bağlanmamış bir durumda dinlenmesini sağlar ve serbest testosteronda bir artış sağlar. Birçok anabolik steroid SHBG'yi düşürürken Winstrol'ün çoğundan daha güçlü bir afinitesi var gibi görünmektedir. Aslında, çalışmalar sadece kullanım günlerinde ve nispeten düşük dozlarda bile SHBG'de yaklaşık% 50 azalma göstermiştir.


Başlıca özelliklerinden biri olan SHBG'de bir azalmanın ötesinde, Winstrol protein sentezini artıracak ve kaslarda azot tutulmasını büyük ölçüde artıracaktır. Steroid ayrıca, kırmızı kan hücresi sayısının arttırılmasında ve glukokortikoid hormonlarının inhibe edilmesinde oldukça iyi bir iş çıkarır, fakat diğer birçok steroid derecesinde değildir. Birçok yönden, bize kontrol edilebilir ve benzersiz bir bileşik veren dramatik SHBG azaltma ile birlikte bazı temel steroidal özelliklere sahip hafif ama eşit bir şekilde sahibiz. Bu gerçekten anlaşılması en kolay anabolik steroidlerden biridir.


Winstrol'ün doğrudan işlevlerine ve özelliklerine bakarken tartışmamız gereken bir konu daha var. Stanozolol hormonunun her ikisi de enjekte edilebilir bir oral anabolik steroiddir. Her iki form da aynı Stanozolol hormonundan oluşur. Bir formun 1mg'si, diğer formun 1mg'si ile aynıdır. Bazı çalışmalar oral Winstrol'ün SHBG'yi enjekte edilebilir muadilinden biraz daha fazla azaltabileceğini öne sürerken, diğerleri enjekte edilebilir formların miligram olarak genel bir miligramda biraz daha güçlü olabileceğini söylemiştir. Ancak, genel olarak bunlar, gittikleri yöne bakılmaksızın oldukça önemsiz farklılıklar olarak görünmektedir. Aslında, birey her iki şekilde de aynı özdeş avantajları elde edebilmelidir.

Winstrol formları hakkında sıklıkla yanlış anlaşılan bir diğer önemli not C17-aa yapısıdır. Hem oral hem de enjekte edilebilir Stanozolol, C17-aa anabolik steroidlerdir. Çoğu oral steroid C17-aa'dır ve enjekte edilebilir steroidler nadiren enjekte edilebilirken Stanozolol istisnalardan biridir. Enjekte edilebilir form aynı zamanda Winstrol Deposu olarak da bilinir.


Winstrol'ün Etkileri:


Yağsız doku israfını engellemek için kullanılsa da, Winstrol, yüksek hacimli steroid dediğimiz şey değildir. Bu steroid nadiren sezon dışı bir kitle kazanma yığınında bulunur. Bununla birlikte, sağladığı güçlü SHBG azalması nedeniyle kullanılan diğer steroidlerin aktivitesini arttırma çabasında kullanılabilir, ancak bu genellikle önerilmez. Winstrol'ün yan etkilerine daldığımızda, bunun çok hepatotoksik olduğunu göreceğiz ve kullanımın en değerli olduğu zamanla sınırlı olması gerekir. Erkek sporcu için bu, şişirme aşamasında olmayacaktır.


Sezon dışı satışlar söz konusu olduğunda, kadın kullanımı ile ilgili bir istisna yapabiliriz. Kadınlar steroidlere karşı çok daha hassastır ve kısa patlama planları bu aşamada çok faydalı olabilir. Fakat yine de, muhtemelen daha iyi seçenekler var.


Winstrol'ün etkileri kuşkusuz, atletik yapıda doğrudan performansın arttırılmasında en faydalı olanıdır. Vücut geliştiriciler veya fiziki sporcular değil, fonksiyonel rekabetçi sporculardan bahsediyoruz. Bu steroid gücü büyük ölçüde artırabilir ve bu hem güç hem de hıza dönüşebilir. Ayrıca, spora bağlı olarak bazılarını engelleyebilecek ve meraklı gözlerden istenmeyen dikkat çekebilecek çok fazla ek ağırlık eklemeden bunu başaracaktır. Winstrol'ün rekabetçi atletler için iyi olmadığını söyleyenler var, özellikle tendonların potansiyel olarak zayıflaması nedeniyle patlayıcı sporlardaki atletler, ancak bu iddiayı destekleyen az çok mesaj panosu anekdot histerisi. Aslında, birçok çalışma bunun tendonların güçlendirilmesi üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini göstermiştir ve bunun kemikler için iyi olduğunu zaten biliyoruz. Olmazsa, osteoporozu tedavi etmek için kullanılmaz.


Winstrol kullanırken eklem ağrısından şikayet eden bazı kişiler de var. Aromatize edilmeyen bir steroid olarak su tutma olmaz, ancak “kuru his” çoğu kişinin düşündüğü gibi olmayabilir. Steroid kullanan çoğu kesim aşamasında fiziksel atlet veya spor salonu faresi olacaktır. Ayrıca, genellikle zayıf olduktan sonra diyetin sonlarına doğru bir plana eklerler. Genelde, çok yalın olduğunuz zaman, vücut geliştirme yalın olur, bu da eklemleri biraz rahatsız eder. Winstrol ile veya onsuz bu rahatsızlık potansiyel olarak mevcut olabilir. Ellerinde neredeyse her son steroid olan profesyonel atletlere gelince, eğer Winstrol rekabetçi sporlarda etkili olmasaydı, o kadar çok sporcu birincil ve favori bir seçim yapmazdı. Aslında, Winstrol'ün düşük doz Nandrolone'le birlikte gelmesi, birçok sporcu arasında çok yaygın bir istiftir ve bu istif, var olan herhangi bir potansiyel eklem rahatsızlığını büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.


Atletizmin ötesinde, Winstrol'ün spor salonu faresi veya vücut geliştirme etkileri, bir miktar eğilmeye başladığında en iyi şekilde gösterilecektir. Steroid bir kurutucunun üretilmesine yardımcı olur, daha zor bir görünüm sağlar, ancak yalnızca nispeten zayıfsanız. Aynı zamanda yağsız doku korunmasına da yardımcı olur, ancak böyle bir aşamada sıklıkla ihtiyaç duyulan çok güçlü bir dereceye kadar olmaz. Genel olarak Winstrol'ün bu kapasitede baz veya temel steroid olarak değil, ikincil bir steroid olarak kullanılması önerilir.


Hem erkekler hem de kadınlar kesim sırasında Winstrol'den büyük ölçüde faydalanabilirler. En iyi yağsız doku koruyucusu olmayacak olsa da, çoğu Winstrol oyundayken diyet yaparken kaybedilen güçlerini daha fazla koruduğunu bildirmiştir. Vaskülerlik de daha belirgin hale gelmeli ve genel olarak birey tanımda genel bir geliştirmeden yararlanmalıdır.


Winstrol'ün Yan Etkileri:


Winstrol'ün yan etkileri kesinlikle var, ancak bunlar garantilenmek yerine büyük olasılıkla mümkün kategoriye giriyor. Winstrol'ün yan etkileri kontrol altına alınabilir ancak bu sizin açınızdan biraz çaba sarf edecektir. Her zaman bireysel cevap sorunu da vardır. Hepimiz farklı şeylere farklı tepkiler veriyoruz. Bu sadece çeşitli anabolik steroidlerle değil, vücudumuza koyduğumuz her şey için de geçerlidir. Çoğu kullanım Aspirin alabilir, ancak ilk haplara dokunurlarsa korkunç yan etkileri olan başkaları da var. Birçoğumuz süt ürünlerine tolerans gösterebiliriz, ancak bir bardak süt bile olsa çok hastalanan başkaları var. Bireysel tepkiler oldukça fazla şey ifade ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, Winstrol'ün olası yan etkilerini anlamanıza yardımcı olmak için, bilmeniz gereken her şeyle birlikte bunları ayrı kategorilerine ayırdık.

[1] Östrojenik:


Winstrol östrojenik değildir. Bu anabolik steroid, Winstrol'ün östrojenik yan etkilerini imkansız kılmaktan ötürü aromatize olmaz. Bu steroid jinekomasti veya aşırı su tutma neden olamaz. Su tutma normalde steroidle ilişkili yüksek tansiyonun birincil nedenidir. Yüksek tansiyon hala mümkündür, ancak sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapıldığında yüksek oranlar sizin lehinizedir. Bu aynı zamanda altta yatan sorunların olmadığını varsaymaktadır.

[2] Androjenik:


Winstrol'ün androjenik yan etkileri mümkündür. Bununla birlikte, mümkün olsa da, bu steroid çok fazla androjenik aktivite üretmez. Erkek tipi kelliğe yatkın olanlarda akne ve hızlandırılmış saç dökülmesi mümkündür. Mümkün olsa da, genetik yatkınlıklar ile güçlü bir şekilde bağlantılıdırlar. Erkek tipi kelliklere yatkın değilseniz, saç dökülmezsiniz. Sivilce genetiğe duyarlı olanlara benzer olan, akne sorununa sahip olan ilk kişi olacaktır. Cildinizi her zaman temiz ve kuru tutmak, çok fazla koruma sağlar.


Herhangi bir anabolik steroidin androjenik yan etkileri ile mücadele etmek için çoğu zaman Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitörlerine dönüşür. Ancak, bu tüm steroidlerle çalışmayacak ve hiç Winstrol ile çalışmayacak. Bu inhibitörler, testosteron hormonunun, 5-alfa redüktaz enzimi tarafından metabolize edilmesi nedeniyle ortaya çıkan testosteronun DHT'ye indirgenmesini inhibe ederek çalışır. 5-alfa redüktaz enzimi Stanozolol hormonunu metabolize etmez; Sonuçta, zaten DHT.


Winstrol'ün androjenik yan etkileri ayrıca kadınlarda virilizasyonu da içerebilir. Virilizasyon belirtileri vücut kıllarının büyümesini, ses tellerinin derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerir. Birçok kadın Stanozolol hormonunu bu tür etkiler olmadan destekleyebilir, ancak dozu oldukça düşük tutmaları gerekir. Doz düşük tutulursa, hormonun androjenitesinin düşük olması nedeniyle birçok kadın virilizasyondan kaçınır. Ancak, bireysel cevap konusu her zaman devreye giriyor. Herhangi bir sebepten ötürü virilizasyon belirtileri görülmeye başlarsa, başlangıçta kullanımı kesilirse hızlı bir şekilde kaybolurlar. Semptomlar göz ardı edilirse ve kullanım devam ederse, semptomlar geri dönüşümsüz hale gelebilir.


[3] Kardiyovasküler:


Winstrol'ün tüm olası yan etkileri arasında kardiyovasküler gerginlik, özellikle kolesterolü çevreleyenlerin büyük olasılıkları vardır. Stanozolol hormonu, HDL kolesterolü (iyi kolesterol) azaltmak ve LDL kolesterolü (kötü kolesterol) artırmak için iyi bilinmektedir.


Oral C17-aa anabolik steroidlerin kolesterol yönetimi üzerinde çok daha güçlü, olumsuz bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir ve oral Winstrol farklı değildir. Enjekte edilebilir Winstrol Deposu için olduğu gibi, bir C17-aa anabolik steroid olduğu gibi potansiyel olarak da aynı etkiye sahip olabilir. Seçtiğiniz Winstrol şekli ne olursa olsun, kolesterol sorunu bir endişe olacaktır.


Her ne kadar Winstrol, kolesterol üzerinde çok sert olsa da, önemli bir baskı olmadan takviye etmek mümkündür, ancak bu sizin açınızdan biraz çaba sarf edecektir. Zaten yüksek kolesterol muzdarip varsa bu steroid dokunmamalısınız. Kullanım için yeterince sağlıklıysanız, kolesterolünüzü gözetmeniz şarttır. Sağlıklı seviyeleri arttırmak için, diyetinizin omega yağ asitleri bakımından zengin olması da önerilir. Doymuş yağları ve basit şekerleri sınırlandırdığı gibi günlük olarak balık yağlarıyla takviye edilmesi önerilir. Ayrıca bir kolesterol antioksidan formülü düşünebilir ve her zaman rutininizde bol miktarda kardiyovasküler egzersiz yaptığınızdan emin olabilirsiniz.


[4] Testosteron:


Winstrol, doğal testosteron üretimine önemli ölçüde baskılayıcıdır. Üretimi tamamen bastırmayacak, ancak dışsal testosteron uygulanmadığı takdirde bireyi düşük testosteron durumuna sokacaktır. Stanozolol hormonunu destekleyen tüm erkekler, aynı anda eksojen testosteron formuyla takviye ettikleri takdirde düşük bir testosteron rahatsızlığından kolayca kaçınabilirler. Kadınlar eksojen testosteron tedavisine ihtiyaç duymayacaktır.


Tüm steroid kullanımı sona erdiğinde, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Ancak, seviyelerinizin normale dönmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle, çoğu erkek, anabolik steroid kullanımı sonrası bir Döngü Terapisi (PCT) planı uygulamak için teşvik edilir. Bir PCT planı doğal üretimi teşvik edecek ve seviyelerinizin olduğundan daha hızlı tırmanmasına olanak sağlayacaktır. Seviyenizi kendi başınıza normale döndürmez, dünyada yapabilecek PCT planı yoktur. Ancak, seviyeleriniz doğal olarak yükselmeye devam ederken, uygun bedensel fonksiyon için yeterli testosteron bulunmasını sağlayacaktır.


Doğal testosteron kurtarma ile ilgili önemli notlar; doğal iyileşme, daha önce testosteron durumunun mevcut olmadığını varsaymaktadır. Ayrıca, Hipotalamik-Hipofiz-Testis-Ekseninin (HPTA) uygunsuz takviye uygulamaları nedeniyle ciddi şekilde hasar görmediğini de varsayar.

[5] Hepatotoksik:


Winstrol, C17-aa anabolik steroidler gibi bir hepatotoksik anabolik steroiddir. Bununla birlikte, bir C17-aa steroidin stresi, karaciğerin söz konusu C17-aa steroidine bağlı olarak büyük ölçüde değişmesine neden olabilir. Winstrol miligram bazında Anavar'dan (Oxandrolone) çok daha hepatotoksiktir, ancak miliabat bazında Dianabol (Methandrostenolone) gibi steroidlerden daha az hepatotoksik olduğu görülmektedir.


Bu steroid kullanırken karaciğer enzim değerleri artacaktır. Düşük dozlarda çok fazla gerilme meydana gelmez, ancak doz daha fazla gerginlik arttıkça aklınızda bulundurun. Ayrıca, yüksek enzim seviyelerinin hasara eşit olmadığını, stresin bir göstergesi olduğunu hatırlamak da önemlidir. Ancak, hasar meydana gelebilir ve herhangi bir hasarı önlemek için uygun önlemleri alın ve uygun adımları atar. Karaciğeriniz sağlıklı değilse, sebepsiz yere bu steroid kullanmalısınız.


Kullanım için yeterince sağlıklıysanız, toplam kullanım 6-8 hafta ile sınırlandırılmalı ve başka bir C17-aa steroid kullanımı kesildikten sonra en az 6-8 hafta boyunca kullanılmamalıdır. Kullanım dönemleri arasında daha uzun bir boşluk olması daha iyi olacaktır. Kullanım sırasında, aşırı alkol tüketiminden kaçınmanız da önemlidir. Tek başına aşırı tüketim, karaciğer için çok streslidir ve bir C17-aa steroid ile birleştirildiğinde sadece stresi arttırır. Pek çok kişi alkolün en iyisi olmaktan kaçındığını görecektir, çünkü alkol vücudumuza koyabileceğimiz en anti-performans maddelerinden biridir. Alkolün ötesinde, mümkünse reçetesiz satılan ilaçlardan uzak durulması tavsiye edilir. Tezgah üstü ilaçların çoğu karaciğer için çok streslidir. Aslında, bazıları anabolik steroidlerin çoğundan daha hepatotoksiktir. Reçetesiz satılan ilaçların kullanımı, yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda kullanılmalıdır. Winstrol veya herhangi bir C17-aa steroid kullanımı sırasında bir karaciğer detoksifikasyon takviyesi ile de takviye etmeniz önerilir. Bu kuralları izlerseniz, enzim değerleri artarken, altta yatan bir sorun yoksa, kullanımın kesilmesinden kısa bir süre sonra normale dönmesi ve herhangi bir hasar yapılmaması gerekir.


Hem oral hem de enjekte edilebilir Winstrol, hepatotoksisite hakkındaki son not hepatotoksiktir. Tüm karaciğer stresinden kaçınmak istiyorsanız, oral veya enjekte edilebilir olmalarına bakmaksızın tüm C17-aa steroidlerinden kaçınmalısınız.


Winstrol Nasıl Kullanılır ?


Terapötik bir ortamda, standart erkek oral Winstrol dozları normal olarak günde yaklaşık üç kez 2mg aralığına düşer. Dişiler normalde günde 4mg veya iki 2mg doz verilir ve virilizasyon semptomları ortaya çıkmazsa sıklıkla günde 6mg'ye çıkarılır. Enjekte edilebilir Winstrol verildiğinde, normal olarak hem erkek hem de kadın hastalar için her 2-3 haftada bir 50mg dozunda verilir.Performans çevrelerinde, standart erkek Winstrol dozları normal olarak 25-50 mg aralığında olacaktır. Oral Winstrol'ün günlük 25 mg'ı veya enjekte edilebilir diğer Winstrol'ün her gün 50 mg'si çok yaygındır. Bu tür dozlar, herhangi bir erkekte katı sonuçlar üretmek için yeterlidir ve yan etkiler açısından çok kontrol edilebilir olmalıdır. Vücut geliştirme konusunda daha fazla düşünenler için, her iki şekilde de günde 50 mg, bazıları günde 100 mg kadar yüksek dozda alındığında çok yaygındır. Bu yüksek son dozlar normalde rekabetçi vücut geliştirme çevreleri dışında önerilmez, bunlara gerek yoktur. Bununla birlikte, eğer gerçekten yalın ise, yarışma, gösteriye çıkan yüksek son dozda 7-10 gün süren bir yalınlık, bazı güzel son rötuşları üretebilir. Bununla birlikte, hepatotoksik yapı ve potansiyel kolesterol sorunları nedeniyle, yüksek son dozlar hiçbir sebep olmadan 7-10 günden fazla sürmemelidir. Toplam kullanım 6-8 hafta aralığında olmalıdır.


Kadın performans sporcusu için, oral Winstrol normalde düşük doz kullanacakları gibi gitme yoludur. Günde 5 mg normalde tüm kadınların ihtiyaç duyacağı bir durumdur, ancak bazı kadınlar günde 10 mg tolere edebilirler. Başka bir döngüde 5 mg önce başarılı bir şekilde kullanmadıysanız, günde 10 mg denememelisiniz, o zaman bile çoğu kişi günde 5 mg yeterli olduğunu görecektir. Enjekte edilebilir Winstrol kullanılıyorsa, her 4 günde bir 20mg yeterlidir ancak sözlü formların gerçekten bu durumda gitmenin yolu olduğunu göreceksiniz. Basitçe daha kontrol edilebilir olacak. Toplam kullanım için, kullanım 4-6 hafta aralığında olmalıdır.

Winstrol Depot Profili


[17 beta-hidroksi-17-metil-5-alfa-androstano [3,2-c] pyrazole]
Moleküler ağırlık: 344.5392
Moleküler Formül: C22H36N2O
Erime Noktası: N / A
Üretici: (Aslen) Winthrop Laboratuvarları
Çıkış Tarihi: 1962
Etkili Doz (erkekler): (oral) 25-50mg / gün, (enjekte edilebilir) her gün her gün 50mg
Etkili Doz (kadın): (oral) 5-10mg / gün, (enjekte edilebilir) 4 günde bir 20mg
Aktif Yaşam: (oral) 8 saat, (enjekte edilebilir) 24 saatten biraz az
Algılama Süresi: (oral) 3 hafta, (enjekte edilebilir) 9 hafta
Anabolik / Androjenik Oran: 320: 30