Tiromel Cytomel Nedir ?

Tiromel Cytomel.jpg

Tiromel Cytomel, sentetik tiroid hormonu Liothyronine Sodium için yaygın olarak kullanılan bir markadır. Bu, doğal olarak üretilen tiroid hormonu triiyodotironinin veya yaygın olarak T3 hormonu olarak adlandırılanın mükemmel bir kopyasıdır. Sentetik Tiromel Cytomel 1950’lerden bu yana mevcut iken, T3 dahil tiroid hormonları 1890’lardan bu yana tıbbi olarak kullanılmıştır. Erken tiroid tedavi planları saf hayvan özleriydi ve T3 ve T4 hormonunun saf formlarını içeriyordu. Çıkarılan tiroid hormonlarının terapötik tedavi planlarında, özellikle hipotiroidizm tedavisinde çok faydalı olduğu kanıtlandı. Bu, tiroidin artık yeterli miktarda tiroid hormonu üretmediği bir durumdur; bu durum kilo alımına, enerji kaybına, saç dökülmesine ve cildin görünüşünde ve dokusunda değişikliklere neden olabilir. T3 hormonunun sentetik modeli olan Tiromel Cytomel'in piyasaya sürülmesiyle, bu tür tedaviler için çok daha güvenli ve sağlıklı bir hormon sağladı.


Tiromel Cytomel, mevcut tek sentetik tiroid hormonu değil. T4 hormonu Levothyroxine Sodium, en sık Synthroid ticari ismi altında da bulunabilir. Hem T3, hem de T4 doğada çok benzer; ancak, T3, T4'ten 4-5 kat daha güçlü olarak kabul edilir. T4, basit bir ifadeyle, Tiromel Cytomel versiyonunu iki popüler tiroid hormonundan daha güçlü kılan T3 için bir rezerv görevi görür. Her ikisi de hipotiroidizm tedavisinde etkili olsa da, Tiromel Cytomel performans geliştirme sporcuları arasında tercih edilen tiroid hormonudur. Anabolik steroid kullanıcıları genellikle vücut yağını kaybetmek için Tiromel Cytomel kullanır.


Tiromel Cytomel Fonksiyonları ve Özellikleri:


Tiromel Cytomel veya T3, uyarıcı anlamda fesleğen metabolik hızını büyük ölçüde etkileyen bir tiroid hormonudur. Bu hormon, karbonhidrat, yağ ve protein metabolizması dahil olmak üzere birçok hücresel fonksiyonda rol oynar. Bir birey artık, hipotiroidizm sıkıntısı çekerken olduğu gibi, bu hormonu kendi başına yeterince üretmiyorsa, metabolizma düzgün bir şekilde çalışmaz. Hipotiroidizm sıkıntısı çeken kişi vücut yağ kazancının çok yaygın olduğunu ve yağ kaybının aşırı derecede zor olduğunu görecektir. Birey aynı zamanda bazı durumlarda enerji kaybı ve hatta saç dökülmesi yaşar. Tiromel Cytomel'i destekleyerek, vücuda ihtiyacı olan tiroid hormonunu sağlar ve sorun çözülür.


Hipotiroidizm tedavisi için genellikle düşük dozda Tiromel Cytomel kullanılır. Bu, mutlaka artan yağ kaybını teşvik etmeyecektir, ancak metabolizmayı uygun çalışma düzenine geri döndürmelidir. Bununla birlikte, birçok performans arttırıcı sporcu, doğrudan yağ kaybını arttırmak için Tiromel Cytomel'i kullanmaktan zevk almaktadır. Yan boyunca kalori sınırlı bir diyet boyunca Tiromel Cytomel kullanımı önemli ve hızlandırılmış yağ kaybını teşvik edecektir. Etkili olmakla birlikte, genellikle bu tür bir kullanım, anabolik steroid kullanılmadan önerilemez. Bu, elimizdeki en güçlü yağ kaybı araçlarından biridir, ancak mükemmel diyemeyiz. Birçok performans sporcusu, Tiromel Cytomel'in onları şaşırtıcı olmayan, uyuşuk bıraktığını bildirdi. Tiromel Cytomel, ham ATP'den beslenir. Gelişmiş yağ kaybını arttırmak için gerekli olan daha yüksek dozlar nedeniyle ve ATP'nin tükenmesinden dolayı, yağsız doku kaybını teşvik edebilir. Vücut, ihtiyaç duyduğu her şeyi, enerji taleplerini karşılayabildiği her yerde alacaktır. Bu nedenle, bu amaç için Tiromel Cytomel ile takviye ederken normal olarak bir anabolik koruyucu önerilir.


Tiromel Cytomel'in Etkileri:


Tiromel Cytomel'in etkileri, hipotiroidizmi tedavi etmek veya bir performans ortamında yağ kaybını arttırmak için kullanım amacından bağımsız olarak genellikle aynıdır. Her iki durumda da, hormon T3 hormonunun doğrudan bir kopyası ile aynı işlevi görür. İlk kullanım nedeninden bağımsız olarak, her iki birey de yağ kaybından yararlanabilmelidir. Hipotiroidizm hastası şimdi daha düzgün işleyen bir metabolizmaya sahip olmalı, bu da yağlarını kaybetmelerine yardımcı olacak. Genellikle bu durum, bireyin muhtemelen tiroid bozukluğu nedeniyle makul miktarda yağ alması nedeniyle memnuniyetle karşılanmaktadır. Düşünce performansı için, yine yağ kaybı sadece hızlanır.


Tiromel Cytomel'i kullanmanın belirli bir nedeni ne olursa olsun, metabolizma hızını arttırırken, yine de diyet yapmanız gerekecektir. Vücut yağını kaybetmek için tükettiğinden daha fazla kalori yakmalısın. Daha fazla tüketiyorsanız, dünyadaki tüm Tiromel Cytomel'leri yakmanız sizin için hiçbir şey yapmaz. Ancak, zaten yeterli miktarda T3 üreten bir bireyle yapılan bir performans ortamında, şimdi toplam kalorik alımını onsuzdan biraz daha yüksek tutabildiğini ve hala kilo verebileceğini görebilir. Tiromel Cytomel kullanımı nedeniyle, aşırı T3 hormonunun uygulanması nedeniyle kalorilerin yakılma hızı artmıştır.


Bazıları, Tiromel Cytomel'in kullanımının, özellikle Yüksek HGH dozları kullanırken, İnsan Büyüme Hormonu (HGH) kullanılırken faydalı olabileceğini keşfetti. Bazı veriler HGH'nin yüksek seviyelerde kullanılmasının doğal T3 üretimini azaltabileceğini göstermiştir. Bu tür Tiromel Cytomel desteğini gerekli diyemeyiz, ancak biraz geçerliliği var gibi görünüyor. Ne olursa olsun, bir soru sormaksızın, Tiromel Cytomel ve HGH'yi bir yağ kaybı planında kullanan kişi çok daha fazla oranda daha fazla vücut yağını kaybedecektir. Bunun nedeni HGH'nin muazzam metabolik güçlendirme özellikleri taşımasıdır. Birey ayrıca Clenbuterol gibi bir beta-2 uyarıcısı içeriyorsa, yağ yakıcı bir makine olacaktır.


Tiromel Cytomel'in son etkisi anabolik bir doğa etrafında döner. Bazıları Tiromel Cytomel'in, anabolik steroidlerin anabolik etkisini arttırarak anabolik bir avantaj taşıdığını öne sürdü. Buradaki fikir, anabolik steroidlerin karbonhidratlar, yağlar ve proteinler için daha fazla kullanım sağlaması ve tartışıldığı gibi Tiromel Cytomel, bu tür besinlerin metabolizmasını desteklemesidir. Yapışık, teoride bu toplam bedenin daha büyük bir gelişmesini teşvik edebilir. Bununla birlikte, bu teori bazı performans arttırıcı sporcularda var olduğu ve gerçek olduğu kabul edilirken, çok fazla güvenilirlikten yoksundur. Çoğu kişi, doğrudan amaçlanan amaçları için sadece Tiromel Cytomel'e güvenmeleri gerektiğini görecek.


Tiromel Cytomel'in Yan Etkileri:


Sitomel genellikle çoğu sağlıklı yetişkin için çok iyi tolere edilen bir hormon olarak görülür; hipotiroidizm hariç sağlıklı. Tiromel Cytomel'in yan etkileri en sık olarak hormonun yüksek veya aşırı dozlarıyla ilişkilidir, ancak insanın bireysel doğasının rol oynadığı söylenemez. Tiromel Cytomel'in olası yan etkileri şunlardır:


Baş ağrısı
Terlemek
Düzensiz kalp atışı
Sinirlilik
Artmış Bağırsak Hareketliliği
Menstrüel düzensizlikler


Aşırı derecede yüksek dozlar veya T3 hormonuna aşırı maruz kalmak da potansiyel komplikasyonlara neden olabilir. Tiromel Cytomel'in bu kategorideki yan etkileri:


anjin
Şok
Konjestif Kalp Yetersizliği
Hipertiroidi


Genel olarak konuşmak gerekirse, Tiromel Cytomel çok güvenli bir tiroid ilacıdır, ancak kötüye kullanım, uzun süreli özel maruziyet hayatı tehdit edici olabilir.


Tiromel Cytomel'in tartışılması gereken son yan etkisi, hipotiroidizmi teşvik etmektir. Kullanım sonrasında ortaya çıkan muhtemel bir hipotiroidizm şartı fikrinden dolayı bu hormonu kullanan pek çok korku kesilir. Fikir, kullanım sona erdiğinde, vücudun artık kendi T3'ünden yeteri kadar üretmeyeceği ve yağ kazancının gerçekleşeceği düşüncesidir. Bağımlı hale gelmek mümkün olsa da, doğru kullanımı ile pek mümkün değildir. Doğru kullanım sadece kullanım dozajı ve kullanım süresi boyunca değil, aynı zamanda kullanımı nasıl bıraktığımıza da döner. Kullanım aniden kesilmemelidir. Bunun yerine, birey tiroidinin sıfırlanabilmesi için kısa bir süre için bir bakım dozuna düşmelidir. Tiromel Cytomel'i kötüye kullanmayan sağlıklı birey için, iyileşme sorun olmamalıdır.


Tiromel Cytomel Nasıl Kullanılır ?


Hipotiroidizm tedavisi için, Tiromel Cytomel dozları normal olarak günde 25 mg'de başlayacaktır. Birkaç haftalık kullanımdan sonra, seviyeler normal olarak tekrar kontrol edilir ve doz 25 mg arttırılabilir. Doz, rahat bir bakım seviyesi dozu bulunana kadar iki hafta sonra tekrar günde 75 mg'a yükseltilebilir. Günde 25-75mcg ortalama olacak ve en çok ihtiyaç duyulan şey günde 25-50mgg buluyor. Dozdan bağımsız olarak, günlük dozun tamamı günde bir kez alınabilir.


Bir performans ayarında, Tiromel Cytomel dozları hipotiroidizm tedavi planlarına çok benzer olacaktır. Birey normalde günde 25 mg ile başlayacak ve gereken her 2-4 haftada bir toplam dozu 12.5-25 mg olarak arttıracaktır. Birçoğu, günde 75-100mcg'nin üstüne çıkmaya ihtiyaç duymayacaklarını ve günlük 125mcg'nin çok kısa bir süre için kabul edilebilir olacağını göreceklerdir. Bu kadar yüksek bir doz sert bir yarışma diyetinin sonunda kabul edilebilir, ancak diyetin brunt'ı boyunca düzenli bir doz olmamalıdır. Toplam kullanım için, en güvenli toplam süre 6-8 hafta olacaktır. 8-12 hafta gibi daha uzun süre kabul edilebilir, ancak tiroid bağımlılığı riskini arttırır. Ancak, sağlıklı yetişkinlerin çoğunun bir sorunu olmamalıdır. Yüksek son dozunuza ulaştığınızda ve şimdi çıkma zamanı geldiğinde, dozu günde 25 mg'a düşürmeniz ve 7-10 gün boyunca bu dozda tutmanız önerilir. Bu, vücudun sizi hipotiroidizme düşmekten ayarlamasını ve korumasını sağlayacaktır. Sebepsiz yere kullanmayı bırakmamanız gerekir, 7-10 günlük düşük doz zorunludur.