Oxandrolone Nedir ?

Oxandrolone.jpg

Oxandrolone çok popüler bir anabolik androjenik steroiddir ve yan etkileri açısından en canayakın biri olarak kabul edilir. Bu, kadınlar arasında başarı oranı yüksek olan birkaç anabolik steroidden biridir, bu yüzden çoğu zaman “Kız Steroidi” olarak adlandırılır. Ancak bu, erkeklerde oldukça etkili olduğu için yanıltıcı olan bir başlık. , sadece ana sorun olmadan kullanabileceği birkaç kadından biri oluyor.


Oxandrolone, aynı zamanda ılımlı doğası nedeniyle en önemsiz anabolik steroidlerden biridir, ancak bazı steroid kullanıcılarının sahip olduğu takdir eksikliği, ya saçma bir beklentiden ya da sadece kötü bir ürünün satın alınmasından kaynaklanmaktadır. Oxandrolone, şimdiye kadar var olan en yaygın sahte steroidlerden biridir.

Oxandrolone ilk kez 1960’larda geldi ve G.D. Searle & co tarafından Anavar adı altında piyasaya sürüldü. Bileşimin pek çok terapötik fayda sağladığı bildirildi ancak 1989'da sona ermişti. 1980'lerin sonlarında ve 1990'ların başında, FDA tarafından steroid piyasasına uygulanan büyük bir baskı vardı ve Searle basitçe hattı durdurdu. 1990’ların ortalarına gelindiğinde, hemen hemen tüm Oxandrolone, steroidin Oxandrin markası altında Bio-Technology General CORP (BTG) aracılığıyla yeniden göründüğü 1995 yılına kadar pazar yerinden kayboldu. Yeni marka ve yeni mülkiyet ve ilaç üzerindeki tekel ile BTG, fiyatı şimdiye dek var olan en pahalı anabolik steroidlerden biri yaparak önemli ölçüde artırdı. Modern zamanlarda, fiyat genel üretim sayesinde bir miktar düşmüştür, ancak Oxandrolone hala bulabileceğiniz en pahalı steroidlerden biri olmaya devam etmektedir.


Önemli Not: Anavar hala Oxandrolone ile ilişkili en yaygın kullanılan isimdir. Bununla birlikte, 1989'dan beri bu isimde Oxandrolone'u üreten herhangi bir ilaç şirketi yoktur. Bu, hiç pazarda olmanız gerektiğini hatırlamak için önemli bir gerçek.


Oxandrolone İşlevleri ve Özellikleri


Oxandrolone bir dihidrotestosteron (DHT) türevli anabolik androjenik steroiddir. Spesifik olarak, Oxandrolone, A halkasında karbon-2 yerine bir oksijen atomunun eklenmesiyle DHT hormonudur. Bu basit değişim, hormonun anabolik gücünü önemli ölçüde arttırır ve metabolik olarak parçalanıp dağılmamasını önler. Daha sonra hormon, bir metil grubunun eklenmesiyle 17. karbon pozisyonunda tekrar değiştirilir. Bu, Oxandrolone'un karaciğer tarafından tahrip edilmeden oral yoldan alınmasını sağlar ve resmen bir C17-alfa alkillenmiş (C17-aa) anabolik steroid olarak sınıflandırır.


Oxandrolone'un, başlangıçta lanse edilen birçok terapötik fayda sağladığı kanıtlanmıştır. En sık enfeksiyondan veya ameliyattan sonra veya ciddi kilo kaybına neden olabilecek diğer herhangi bir durumdan sonra gerekli olan kilo alımına yardımcı olmak için kullanılır. HIV ve kanser hastaları bu steroidden yararlanabilir. Oxandrolone'un ayrıca kortikosteroidlere aşırı maruz kalmanın tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır ve osteoporoz ile mücadelede kemik yoğunluğunu arttırmada sağlam bir sicile sahiptir. Maalesef, dünyanın çoğunda başarıyla kullanılsa da, ABD'de bu amaçlar için bir şekilde sınırlıdır. Hormon ayrıca hormon üretimi eksikliği olan çocuklarda ve hatta bazı hepatit vakalarının tedavisinde de başarıyla kullanılmaktadır.


Basitçe Oxandrolone'un tedavi edici yararlarına bakarak, steroidin neden birçok performans arttırıcı sporcu tarafından değerlendirildiğine dair en azından küçük bir anlayışa sahip olmalıyız. Hafif bir steroid olarak kabul edilmesine rağmen, Oxandrolone’un anabolik derecesi Testosteron’un üç katından fazladır. Bu, Oxandrolone'un Testosteron kadar kütle yapımı açısından güçlü olduğunu söylemez, ancak bileşik için bir takdir vermeye başlaması gerekir. Bunu, onu bu kadar yumuşak yapan şeyin bir parçası olan düşük androjenikliği ile birleştirdiğimizde, gerçekten takdir etmeye başlayabiliriz.


Oxandrolone, faydalı olan birçok fonksiyona sahiptir, ancak Cinsel Hormon Bağlayıcı Globülin (SHBG) glukokortikoid hormonlarını azaltma kabiliyeti ve azot sadakatindeki artışı bu kadar değerli kılan özelliktedir. Azot tutma oranındaki bir artış, azaltılmış olanın katabolizmaya yol açtığı daha uygun bir anabolik ortam yaratır. SHBG'deki azalma, daha yüksek seviyelerde serbest testosteronu teşvik eder ve ayrıca diğer anabolik steroidal hormonların bağlanmasını serbest bırakır. Daha düşük SHBG, kullandığınız steroidlerden daha fazla yumruk alınmasına neden olabilir. Daha sonra glukokortikoidlerin azalması ve kas eriten hormonların bırakılması ile ayrıldık. Bu hormonlar yağ kazancını ve kas kaybını arttırır; kelimenin tam anlamıyla peşinde olduğun şeyin tam tersini yaparlar.

Oxandrolone, ayrıca kas dayanıklılığında bir artışı teşvik edecek olan kırmızı kan hücresi sayısını arttırma kabiliyeti ile de bilinmektedir. Bazı veriler bu steroidin, artmış kardiyovasküler dayanıklılık seviyelerine bile katkıda bulunabileceğini göstermiştir. Aynı derecede heyecan verici olan bu, direk yağ yakıcı steroid olarak adlandırılabilecek tek anabolik steroidlerden biridir. Tüm anabolik steroidlerin metabolizma hızı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir ve bazılarının doğrudan yağ yakma üzerinde bazı etkileri olacağından şüpheleniliyor, ancak bunların her zaman sonuçsuz kaldığı görülüyor. Oxandrolone'un doğrudan lipolizi desteklediği gösterilmiştir. Bunun oluşmasının birkaç olası nedeni vardır:


Oxandrolone androjen reseptörüne sıkıca bağlanır
Oxandrolone, tiroid bağlayıcı globulini azaltma yeteneğine sahiptir
Oxandrolone, daha fazla triidotironinin (T3) kullanılmasıyla sonuçlanan tiroksin bağlayıcı prealbümini artırma kabiliyetine sahiptir.


Oxandrolone'un Etkileri


Oxandrolone'un etkileri, performans geliştirmenin herhangi bir aşamasını olumlu yönde etkileyebilir. Sezon dışı sporcu için kazanılan herhangi bir ağırlık sadece kas dokusu olacaktır. Oxandrolone aromatize olmaz ve su tutma olmaz ve tüm anabolik steroidler gibi yağ kazancını artıramaz. Bir erkeğin bu steroid kullanımı nedeniyle büyüklükte veya ağırlıkta büyük artışlar beklememesi gerektiği, ancak kazanımların bazı steroidlere kıyasla kullanımdan sonra kullanımı daha sağlam ve genellikle daha kolay olacağı doğru.


Sezon dışı erkekler için olağanüstü bir kitle oluşturucu olmasa da, kadınlarla birlikte farklı bir hikaye. Kadınlar hormona karşı çok daha hassastır ve büyüme açısından bundan çok daha fazlasını alacaklar. Ayrıca, çoğu kadın, bir erkeğin arayabileceği aşırı kazançları aramıyor. Bunu, daha sonra tartışacağımız yan etki dostu doğa ile birleştirin ve bu, zorlu bir kadın sezon dışı steroiddir.


Erkek veya kadın, Oxandrolone, genel metabolizmaya yardımcı olur ve lipoliz etkileri nedeniyle, Oxandrolone ile karşılaştırıldığında sezon dışı bir dönemde daha yalın kalabilmelisiniz. Kullanılan diğer steroidler de daha güçlü olacaktır. Ancak, tüm bu sesler kadar harika, maliyeti göz önünde bulundurmalıyız ve bir erkek için, onu kullanmak için daha iyi zamanlar olacaktır.


Hiç kuşkusuz, cinsiyetten bağımsız olarak Oxandrolone'un olumlu etkilerini görmek için en iyi zaman kesme aşamasında olacaktır. Yukarıda tartışıldığı gibi taşıdığı güçlü anabolik derecelendirme nedeniyle, bu, vücut yağını kaybetmek için yerinde olan gerekli bir kalori eksikliği sırasında kaybedilecek yağsız dokuyu korumak için en iyi steroidlerden biridir. Yağ kaybetmek istiyorsak, tükettiğimizden daha fazla yakmalıyız ve bu yağsız dokuyu büyük bir riske atar ve zaman içerisinde kesin bir risk altına girer. Oxandrolone gerekli koruyucu önlemi sağlayacaktır. Hem metabolizmanın artması hem de doğrudan lipolizin teşviki yoluyla bu steroid ile yağ kaybı daha etkili bir şekilde gerçekleşir. Ve bir kez yalın, Oxandrolone etkileri daha sert ve daha tanımlanmış bir fiziği büyük ölçüde teşvik edecektir.


Oxandrolone, performansı arttırmak isteyen ancak kesin olarak kesmek veya yığın yapmak istemeyen birçok sporcu tarafından da takdir edilmektedir. Oxandrolone'un kuvvet arttırıcı özellikleri var ve toplu ağırlık kazancını arttırmayacağı için birçok sporcu için harika bir seçim. Bu steroid, düzenli fiziksel aktiviteye giren ve kas dayanıklılığını önemli ölçüde artıran herkes için gerekli bir faktör olan iyileşmeyi artıracaktır.


Oxandrolone'un Yan Etkileri


Tüm DHT bazlı steroidler ve hatta DHT bazlı olmayanlar arasında, Oxandrolone gerçekten en yan etkiye sahip olmayan anabolik steroidin var olmadığı durumlardan biridir. Hatta dostça olan başkaları da var ama bunların çoğu o kadar da etkili olmadıklarından çok az sonuç aldılar. Hata yapmayın, Oxandrolone kullanımının olası yan etkileri vardır, ancak yan etkinin serbest kullanımının görülmesi nadir değildir. Oxandrolone'un olası yan etkilerini anlamak için, onları aşağıdaki ilgili kategorilere ayırdık.

[1] Östrojenik:


Oxandrolone östrojenik ilişkili yan etkilere sahip değildir veya yoktur. Su tutma ve jinekomastinin oluşamayacağı anlamına gelen hiçbir aromatizasyon (testosteronun östrojene dönüşümü) yoktur; Aslında, bu steroid ile ikisi de mümkün değildir. Oxandrolone bir progestin değildir, yine jinekomastiyi imkansız kılar. Su tutulması mümkün olmadığından, su tutmaya dayalı yüksek tansiyon da mümkün değildir.


[2] Androjenik:


Androjenik yan etkiler en yaygın olanıdır, ancak bunlara aşırı yaygın diyemeyiz. Androjenik aktivite var. Akne, hızlandırılmış vücut kıllarının büyümesi ve erkek tipi kelliklere yatkın erkeklerde saç dökülmesinin tümü mümkündür. Ancak, bunlar yaygın değildir, ancak mümkündür. Genetik biraz belirleyecek.


Önemli Not: Oxandrolone, Finasteride gibi 5 alfa redüktaz inhibitöründen etkilenmeyecektir. Bu inhibitörler, testosteronun DHT'ye indirgenmesi ile mücadele etmek için kullanılır ve ilgili olası saç dökülmesi ile mücadele etmek için alınır. Bu zaten DHT olduğu gibi Oxandrolone ile çalışmayacak. Var olmayan bir dönüşümü engelleyemezsiniz.


Oxandrolone'un androjenik yan etkileri ayrıca kadınlarda virilizasyonu da içerebilir. Bu, vücut kıllarının uzaması, ses akorlarının derinleşmesi ve klitoral genişleme gibi belirtileri ifade eder. Neyse ki kadın kullanıcılar için virilizasyon sorumlu dozlarda yaygın değildir, ancak hassas kadınlarda düşük dozlarda bile mümkündür ve mümkündür. Eğer virilizasyon semptomları ortaya çıkarsa, birey kullanımı kesmek ister ve ortadan kalkar. Semptomlar göz ardı edilir ve tezahür ettirilirse kalıcı veya geri dönüşsüz hale gelebilir. Semptomlar ortaya çıkarsa, belki daha sonra daha düşük bir dozda denenebilir ve vücut adapte olurken bile rampa yapabilirsiniz, ancak bazıları bunu kullanamayacaklardır.


[3] Testosteron:


Tüm anabolik steroidlerde olduğu gibi, Oxandrolone erkeklerde doğal testosteron üretimini baskılayacaktır. Testosteron supresyonu, steroid açısından steroid oranına göre değişiklik gösterir ve Oxandrolone hafif formlardan biridir. Bununla birlikte, tüm erkeklerin çoğu, önemli bir süre için herhangi bir önemli dozda Oxandrolone kullanıyorlarsa, hala bazı eksojen testosteron formuna ihtiyaç duyacaktır. Testosteron ile desteklemeyenlerin kendilerini düşük bir testosteron durumuna sokma konusunda mükemmel bir şansı var. Bilginin sağlanması amacıyla, Oxandrolone'un performans seviyesi dozu, çoğu erkekte serum testosteron seviyelerini% 50 düşürerek doğal testosteron üretimini baskılayacaktır. Bu, çoğu erkeği düşük seviyeli bir duruma sokacak ve kesinlikle uygun olmayan bir durumda olacak.


Oxandrolone kullanımı bittikten sonra ve bütün anabolik steroidlerle birlikte vücuda doğal testosteron üretimi yeniden başladı. Önceki doğal seviyelerin kurtarılmasının, daha önce düşük seviyede bir durumun olmadığı varsayıldığını ve steroid kullanımı sırasında HPTA'ya zarar gelmediğini not etmek önemlidir. Çoğu erkeğin iyileşmeye yardımcı olması için bir Döngü Terapisi (PCT) planına ihtiyacı olacaktır, ancak PCT'nin tam iyileşmeyi desteklemeyeceğini de not etmeleri gerekir. Anabolik steroid kullanımından kurtulmak birkaç ay alır ve dünyadaki en iyi PCT planında bile her zaman olacağınızın garantisi yoktur.


[4] Hepatotoksisite:


Tüm C17-aa anabolik steroidleri gibi Oxandrolone, karaciğer için toksiktir. Bu steroid kullanıldığında karaciğer enzimi değerleri yükselecektir. Ancak, bu daha hafif C17-aa steroidlerden biridir. Araştırmalar, terapötik dozların karaciğer değerlerini önemli ölçüde arttırmayabileceğini göstermiştir. Performans dozları kesinlikle onları stresli aralığa yükseltir, ancak başka bir bilge sağlıklı karaciğer varsayalım ve önerilen süreyi geçmeyen kullanımı, karaciğerin herhangi bir zarar vermeden oldukça hızlı bir şekilde iyileşmesi gerekir. Unutulmuş karaciğer enzimlerinin, hasara eşit değil, hasara neden olabilecek strese eşit olduğunu unutmayın. Karaciğerinizi korumak için aşağıdakiler önemlidir:


Herhangi bir karaciğer hastalığından veya probleminden muzdaripseniz Oxandrolone kullanılmamalıdır.
Alkol tüketimi minimum düzeyde olmalı, hiçbir tüketim en iyi seçenek değildir. Bu bir sorun ise bu steroidden uzak durmalısınız.
Reçetesiz satılan ilaçların çoğu değişik seviyelerde hepatotoksisite taşır ve mümkünse kaçınılmalıdır.
Oxandrolone, bir seferde en fazla 8 hafta kullanılmalı ve karaciğer enzimleri normale dönene kadar C17-aa steroid kullanılmamalıdır.
Karaciğer detoksifikatörleri planınızın bir parçası olmalıdır.

Oxandrolone Nasıl Kullanılır ?


Oxandrolone normalde günde 5-10 mg aralığında reçete edilen ve nadiren günde 20 mg'ı geçen reçeteli dozlarda reçete edilen oral olarak alınan bir anabolik steroiddir. Kullanım normalde 2-4 hafta sürecek ve ardından kısa bir ara verilecek ve sorun çözülene kadar çevrimi tekrar edecek. Bu türün kullanımı, bazı durumlarda süresiz olarak sürebilir.


Erkek anabolik steroid kullanıcısı için düşük dozda bir anabolik yumru üretecek olmasına rağmen günde 20-30mg. Ancak, günde 40-50mg çok daha yaygın ve etkilidir. Bazı erkekler günde 80-100 mg kadar kullanacak, ancak bunun yan etki olasılığını artıracağını unutmayın.


Dişi Oxandrolone kullanıcıları normalde steroidleri günde 5-10mg'de dozlayacaktır. Bir kadının günde 10 mg'dan fazla ihtiyacı olması yaygın değildir, ancak daha fazla ihtiyaç duyulduğunda 5 mg arttırılabilir. Günde 20mg'yi geçen dozlar neredeyse bir miktar virilizasyon sağlayacaktır. Hem erkek hem de kadınlar için 6-8 hafta kullanım standarttır.

Oxandrolone Profili


[17b-hidroksi-17a-metil-2-oksa-5a-androstan-3-on]
Moleküler ağırlık: 306.4442
Formül: C19H30O3
Erime Noktası: 235 238 Santigrat
Üretici: BTG, SPA, Başlangıçta Searle (1964)
Etkili doz: (Erkekler) 20-100mgs / gün - (Kadınlar) 2.5-20mgs / gün
Aktif Yaşam: 8-12 saat
Algılama Süresi: 3 hafta
Anabolik / Androjenik Oran (Aralık): 322-630: 24