Masteron Nedir ?


Masteron.jpg


Masteron, Syntex tarafından üretilen Masteron ticari ismi altında ilk kez 1970 yılında piyasaya çıkan anabolik bir androjenik steroiddir. Bununla birlikte, bileşik, Syntex tarafından 1959'da Oxymetholone (Anadrol) ile birlikte geliştirildi, ancak Anadrol'dan sonraya kadar serbest bırakılmayacaktı. Syntex, bileşiği, diğerleri arasında Masteril ve Metormon gibi diğer marka adları altında ve ayrıca Syntext tarafından Lilly'ye verilen lisans kapsamında Drolban'da sağlayacaktır. Ancak, Masteron en tanınan marka olarak kaldı.


Terapötik bir ajan olarak, Masteron, menopoz sonrası kadınlarda ileri ameliyat edilemeyen meme kanseri ile mücadelede yirmi yıllık bir başarı elde etti. Ayrıca, Masteron'un şu anda en yaygın olarak bulunduğu vücut geliştiriciler arasında popüler bir kesim steroid haline gelecektir. Ancak, orijinal Masteron markası artık mevcut değil; Aslında, dünyadaki hemen hemen her ilaç markası üretilmiyor. Bu bileşik hala ABD FDA tarafından onaylanmaktadır, ancak meme kanseri tedavisinde daha fazla başka seçenekler lehine nadiren kullanılmaktadır. Bununla birlikte steroid, rekabetçi vücut geliştirme döngülerinde hala oldukça popülerdir ve çoğu zaman yarışma hazırlığı için gerekli kabul edilir.


Masteron Fonksiyonları ve Özellikleri:


Drostanolone Propionat, bir dihidrotestosteron (DHT) türevli anabolik steroiddir. Spesifik olarak Masteron, karbon 2 pozisyonunda bir metil grubunun eklenmesiyle yapısal olarak değiştirilmiş DHT hormondur, Bu, hormonu iskelet kasında bulunan 3-hidroksisteroid dehidrojenaz enzimi tarafından metabolik parçalanmadan korur. Aynı zamanda hormonun anabolik yapısını da büyük ölçüde arttırır. Bu basit yapısal değişiklik, Drostanolone oluşturmak için yeterlidir ve buradan hormonun salınma süresini kontrol etmek için küçük / kısa Propionat esteri eklenir. Drostanolone Enanthate, sık sık enjekte edilmesi gerekmeyen bazı yeraltı laboratuvarlarında da bulunabilir, ancak Propionat versiyonuna kıyasla biraz nadirdir. Piyasadaki tüm Masteronların çoğunluğu Masteron olacaktır.


Fonksiyonel olarak, Masteron, güçlü anti-östrojenik özelliklere sahip tek anabolik steroidlerden biri olarak bilinir. Bu steroid yalnızca östrojenik aktivite taşımaz, fakat aslında vücutta bir anti-östrojen görevi görebilir. Bu nedenle meme kanseri tedavisinde etkili olmuştur. Aslında, Masteron ve Nolvadex (Tamoksifen Sitrat) kombinasyonunun menopoz sonrası kadınlarda inoperabl meme kanseri tedavisinde kemoterapiden çok daha etkili olduğu gösterilmiştir. Bu aynı zamanda vücut geliştiriciler arasında popüler bir steroid yapar, çünkü doğru döngüde kullanıldığında östrojen önleyici ihtiyacını gerçekten yasaklayabilir. Bu aynı zamanda kesme aşamasında sağlayabildiği sertleşme etkilerinden dolayı avantajlı olacaktır.


Masteron nispeten düşük anabolik ve androjenik derecelendirmeler taşır; Ancak, bu derecelendirme biraz yanıltıcıdır. Masteron'un temeli olan DHT'yi androjen reseptörüne çok daha güçlü bağlanma afinitesi ile testosterondan beş kat daha androjenik olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu yine daha sert bir görünüm sağlar ve aynı zamanda yağ kaybını artırabilir. Çoğu anabolik steroid, metabolizma hızını artırmak için iyi bir şekilde not edilmiştir, ancak güçlü androjenlerin doğrudan lipolizi teşvik etme eğilimi vardır.


Bir anabolik olarak, Masteron yağsız kas kütlesindeki kazanımları arttırdığı için bilinmemektedir. Hiçbir zaman terapötik anlamda kas israfı için kullanılmamıştır ve neredeyse her zaman performans sporcuları arasında kesim planlarında bulunur. Bununla birlikte, zorunlu olarak ham kütle aramayacak bir sporcunun faydasını kanıtlayabilecek gücü artıracaktır.


Masteron'un Etkileri:


Kuşkusuz, Masteron'un etkileri bir kesme çevrimi sırasında en verimli şekilde gösterilecektir. Ancak, etkilerin gerçekten takdir edilmesi için, bireyin aşırı derecede yalın olması gerekecektir. Bu nedenle hormon, vücut geliştirme yarışması hazırlık dönemlerinin sonunda bulunacaktır, çünkü birey zaten bu aşamada oldukça yalın olmalıdır. Eklenen Masteron, bir döngü sonunda sık sık sevgili yaşam için sarkan son yağını kaybetmesine yardımcı olacak. Aynı zamanda fiziğinin olabileceği kadar zor görünmesini sağlayacaktır. Tabii ki, anti-östrojenik etki basitçe bu genel görünüşü güçlendirecektir. Rekabetçi olmayan vücut geliştirmeci için yalın olmayanlar için, Masteron'un etkilerinin tüm dikkat çeken olmayabilir. % 10 vücut yağının altında olan birey bazı sonuçları fark etmeli ve daha sert, daha kuru bir görünüm üretebilmelidir, ancak% 10'dan fazlası ve etkileri belirgin olan her şey olmayabilir.


Güçlü bir androjen olan Masteron, sporcuya güçlülükte bir destek aramak için yarar sağlayabilir. Bu, araştırması için gerekli olan belirli bir vücut ağırlığını korumak için kalori kısıtlı diyet uygulayan bir sporcu için çok faydalı bir steroid olabilir. Birey, istenmeyen vücut ağırlığı artışı olmadan kuvvetli bir şekilde ılımlı artışlar ve iyileşme ve kas dayanıklılığında hafif bir iyileşme kolayca elde edebilir.


Bir şişirme maddesi olarak, Masteron'un etkileri bir hafta daha sürecek. Hormonun, eğer toplam doz yeterince yüksekse, o kadar da güçlü olmayacak olan Primobolan Depot'a benzer kütle kazanımları sağlaması mümkündür. Bununla birlikte, büyüklükteki nispi kazanç, birçok anabolik steroidin bu steroidal takviye süresi için daha uygun olmasıyla çok ılımlı olacaktır. Anti-östrojenik ve yağ kaybı etkileri için Masteron'u bir kütle planına dahil etmek isteyebilecek olanlar var. İkincisi, sezon dışı şişirme aşamalarında vücut yağ kazancını asgariye indirmelerini sağlar, ancak bu aşamada kullanmak için yeterli bir neden değildir. Vücut yağı onsuz kontrol edilebilir olmalıdır. Anti-östrojenik etkilere gelince, mevsim dışı döngüleri normal olarak yüksek dozlarda testosteron nedeniyle büyük miktarda aromataz aktivitesinden oluşur. Progesteron aktivitesi, Nandrolone bileşikleri ve olası Trenbolone ilavesi ile de yaygın olarak yüksektir. Ek Anadrol veya Dianabol düşünün ve bu östrojenik aktivite çok belirgin hale gelebilir. Maalesef, anti-östrojenik etkilere sahipken, Masteron bu östrojenik aktivite seviyesine karşı savaşacak kadar güçlü olmayacaktır.


Masteron'un Yan Etkileri:


Birçok yönden, Masteron oldukça yan etki dostu anabolik bir steroiddir. Masteron kullanımının yan etkileri kesinlikle var, ancak çoğu erkek bu steroidin aşırı derecede tolere edilebilir olduğunu görecek. Kadınlar için virilizasyon semptomları bu steroidle güçlü olabilir, ancak doğru planla idare edilebileceklerini de göreceğiz. Masteron'un yan etkilerini anlamak için, bilmeniz gereken her şeyle birlikte onları ayrı kategorilerine ayırdık.


[1] Östrojenik:


Masteron aromatize değildir ve bu steroidle imkansız yan etkiler yaratan progestin yapı taşımaz. Bu jinekomasti anlamına gelir ve su tutma endişe olmayacak. Ayrıca, bazen aşırı su tutma nedeniyle ortaya çıkan yüksek tansiyon endişe olmayacaktır anlamına gelir. Bu steroid kullanımı nedeniyle anti-östrojen gerekli değildir; tartışıldığı gibi östrojen karşıtı etkilere sahip olabilir. Bununla birlikte, uygulanan spesifik döngüye / yığına bağlı olarak bir anti-östrojen gerekebilir.

[2] Androjenik:


Masteron'un yan etkileri androjenik yapıda olanları içerebilir. Androjenik yan etkiler sivilce, hızlandırılmış saç dökülmesini, erkek tipi kellik ve vücut kıllarının büyümesine yatkın olanlarda içerebilir. Neyse ki bu hormon, güçlü androjen DHT'nin doğrudan bir türevi olmasına rağmen, orta düzeyde bir toplam androjenik aktivite taşır. Bununla birlikte, bireysel duyarlılık güçlü bir rol oynayacaktır, bu steroid, hassas erkeklerde birçok anabolik steroidden çok daha fazla erkek tipi kelliki büyük ölçüde arttırdığı için bilinmektedir.


Önemli bir not; Drostanolone hormonu, 5-alfa redüktaz enzimi tarafından metabolize edilmez. Bu, testosteronun dihidrotestosterona indirgenmesinden sorumlu olan enzimdir. Masteron durumunda, zaten DHT'dir; azalma yoktur. Redüksiyon olmadığından metabolizma ve inhibe edecek bir şey yoktur. Bu, Masteron'un androjenik yapısının, Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitöründen güçlü bir şekilde etkilenmeyeceği anlamına gelir.


Androjenik doğası nedeniyle, Masteron kadınlarda virilizasyon belirtileri üretebilir. Virilizasyon belirtileri vücut kıllarının büyümesini, ses tellerinin derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerebilir. Virilizasyon semptomları meme kanseri tedavi planlarında iyi bir şekilde belirtilmiştir, ancak bu normalde böyle bir durumu tedavi etmek için kullanılan gerekli yüksek dozlardan kaynaklanmaktadır. Performans kapasitesinde, bu steroidin düşük bir doza bağlı semptomlar olmadan kullanılması mümkün olmalıdır. Bununla birlikte, bireysel tepkiler biraz daha dikte olurken, bu kadın sporcular için önerilen birincil steroid olmayacak. Kullanılırsa ve ilgili semptomlar ortaya çıkmaya başlarsa, derhal kullanmayı bırakın ve kaybolurlar. Belirtiler göz ardı edilirse, ortaya çıkmaları ve geri dönüşü olmayan hale gelmeleri çok olasıdır.

[3] Kardiyovasküler:


Masteron'un kolesterol üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Bu, LDL kolesterolünde bir artışa ve bunun yanı sıra, ikincisine en çok vurgu yapan HDL kolesterolünde bir azalmaya neden olabilir. Kolesterol üzerindeki toplam etki birçok oral steroidde, özellikle de C17-alfa alkillenmiş steroidlerde sık sık görülen kadar güçlü olmayacaktır. Bununla birlikte, kolesterol yönetimi üzerindeki toplam etki Nandrolone bileşikleri veya testosteron hormonu ile karşılaştırıldığında daha güçlü olacaktır. Masteron'un kan basıncı üzerinde hafif bir olumsuz etkiye sahip olması da mümkündür, ancak bu çoğu için sorun olmayacaktır.


Drostanolon'un kolesterol etkileri nedeniyle, bu steroidle kolesterol yönetimi çok önemlidir. Temel 19-nor da dahil olmak üzere temel testosteron döngüleri veya yığınlarından çok daha önemlidir. Zaten yüksek kolesterol muzdarip iseniz bu anabolik steroid kullanmamalısınız. Kullanımı yeterince sağlıklıysanız, kolesterol dostu bir yaşam tarzı sürdürmek çok önemlidir. Bu sadece sağlıklı bir diyet anlamına gelmez, aynı zamanda bol miktarda omega yağ asidi içeren doymuş yağların yanı sıra basit şekerler ile sınırlı olmalıdır. Bol miktarda kardiyovasküler aktivite de önerilmektedir.


[4] Testosteron:


Masteron, doğal testosteron üretimini önemli ölçüde baskılayarak dışsal testosteron tedavisini bu steroid kullanırken önemli hale getirecektir. Eksojen testosteronun dahil edilmemesi çoğu erkeğin, düşük sayıda testosteron durumuna yol açmasına neden olacaktır; bu, sadece sayısız olası semptomla gelmekle kalmaz, aynı zamanda son derece sağlıksızdır.


Çoğu Masteron'u bir kesme döngüsünde kullanacağından, sağlayabildiği yüksek östrojenik aktivite nedeniyle çok fazla testosteron kullanmak istememek çok yaygındır. Bu durumda, bastırma ile mücadele etmeye ve size gereken testosteronu vermeye yetecek kadar düşük testosteron haftada 100-200 mg düşük dozda bulacaksınız.


Masteron kesildiğinde ve tüm eksojen steroidal hormonlar sisteminizi temizledikten sonra, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Önceki seviyeler gece boyunca normale dönmeyecek, bu birkaç ay sürecektir. Yavaş iyileşme nedeniyle, Döngü Terapisi (PCT) planları sıklıkla önerilmektedir. Bu, iyileşmeyi büyük ölçüde hızlandıracak; Ancak, seviyenizi en üst seviyeye çıkarmaz, bu yine de zaman alacaktır. Bir PCT planı, seviyeleriniz doğal olarak yükselmeye ve toplam toparlanma süresini önemli ölçüde azaltmaya devam ederken, uygun bedensel fonksiyon için yeterli testosteronun olmasını sağlayacaktır. Bu doğal iyileşme, daha önce testosteron durumunun mevcut olmadığını varsaymaktadır. Ayrıca, uygun olmayan takviye uygulamaları ile Hipotalamik-Hipofiz Testis-Eksenine (HPTA) herhangi bir zarar gelmediğini varsayar.

[5] Hepatotoksisite:


Masteron, hepatotoksik bir anabolik androjenik steroid değildir ve karaciğere stres veya hasar vermez.


Masteron Nasıl Kullanılır ?


Yetişkin erkekler için standart Masteron dozu normalde haftada 300-400mg arasında olacaktır. Normalde bu, toplam 6-8 hafta boyunca her gün 100mg enjeksiyon anlamına gelir. Bu, 6-8 hafta toplam çevrimi temsil ettiği anlamına gelmez, ancak bu bir yığının Masteron kısmı için ortak bir zaman dilimidir. Bazıları alternatif olarak dozlarını günlük enjeksiyon programına ayırmayı seçebilir, ancak diğer her gün yeterli olmalıdır. Bir Drostanolone Enanthate versiyonu bulunursa, haftada 1-2 enjeksiyon çalışacaktır, ancak böyle bir versiyon biraz nadirdir.


Kadın meme kanseri tedavisi için standart doz 8-12 hafta boyunca haftada üç kez 100mg'dir. Bu genellikle geri dönüşü zor olabilecek virilizasyon semptomlarına yol açacaktır. Bununla birlikte, hiç kimse hala kanserden daha iyi olduğunu inkar edemez. Kadın sporcu için haftada 50 mg, toplam 4-6 hafta boyunca yeteri kadar olmalıdır. Bazı kadınlar, hormonu iyi tolere ederse haklı gösterilmesi için haftada 100 mg'a daha yakın dozlar bulabilir. Bu aralığın dozları çoğu kadın için kontrol edilebilir olmalı, ancak bireysel duyarlılık akılda tutulmalıdır. Haftada 100mg işaretinin üstünde veya 4-6 haftalık kullanımın ötesine geçen dozlar muhtemelen bir düzeyde virilizasyon semptomlarına neden olacaktır.


Masteron Profili:


(Drostanolone Propionat)
[17 beta-Hidroksi-2al-metil-5alfa-androstan-3-on propiyonat]
Moleküler ağırlık: 360.5356
Formül: C23H36O3
Erime Noktası: N / A
Üretici: Syntex (aslen), Çeşitli Yeraltı Laboratuvarları
Etkili Doz (erkekler): 350mgs / hafta (* Her gün 100mgs) ila 500mgs / hafta
Etkili Doz (kadın): 50-100mg / hafta
Aktif Yaşam: 2-3 gün
Algılama süresi: 3 hafta
Anabolik / Androjenik Oran: 62:25