Halotestin Nedir ?

Halotestin.jpg

Fluoxymesterone, 1950’lerin sonlarında Upjohn tarafından Halotestin markası altında piyasaya sürülen son derece güçlü bir anabolik androjenik steroiddir. Kısa bir süre sonra, Ciba Pharmaceuticals, Ultandren adı altında hormonu serbest bırakacaktı, ancak Halotestin en tanınan marka adı olarak kaldı. Eski adı Upjohn olan Pharmacia, şimdi Halotestin markasını üretmektedir.

Halotestin piyasaya ilk girdiğinde, çok sayıda terapötik fayda sağlamasıyla lanse edildi. Bu son derece güçlü anabolik steroid kas kaybı, erkeklerde androjen eksikliği, yağsız doku onarımı, yetersiz beslenme ve kemik kırıklarının iyileşmesi için reçete edildi. Ayrıca kortizon, parapleji, meme kanserine uzun süre maruz kalmak ve sıklıkla kurbanları yakmak için verilen tedavi için de düzenli olarak kullanılır. Birçok anabolik steroidin aksine, Halotestin düzenli olarak kadın ve erkeklere reçete edildi ve günümüzde kullanımı biraz sınırlı olsa da bazı kadınlarda meme kanserini tedavi etmek için hala kullanılıyor. Hormon hala bazı erkeklerde androjen eksikliklerini tedavi etmek için kullanılır, ancak nadirdir ve bazı menopoz sonrası kadınlarda osteoporoz tedavisi için onaylanmıştır.


Performans geliştirme dünyasında, Halotestin, piyasadaki en güçlü ve hızlı etkili steroidlerden biri olma ününe sahiptir. Ancak, çok fazla sayıda steroid kullanıcısının kullanacağı bir şey değil. Bu steroid, büyük bir anabolik derecesine rağmen çok fazla kütle oluşturmayacaktır; Aslında, kitlesel tanıtım için gerçekten pek bir şey yapmaz. Bu genellikle ham kuvvetli steroid olarak bilinen bir steroiddir, ancak Halotestin bazı kesim döngülerinde de bulunur. Bazı vücut geliştiriciler için bir yarışmadan önceki birkaç haftada Halotestin'i takviye etmek çok nadir değildir. Bazı güzel şartlandırma etkileri üretebilir, ayrıca acımasız bir diyetin sonlandırılmasına gerçekten yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bu steroidin yan etkileri şaka maddesi değildir, oldukça sert olabilirler ve bu çoğu insanı uzak tutacaktır.


Halotestin Fonksiyonu ve Özellikleri:


Fluoksimesteron, testosterondan türetilmiş bir anabolik androjenik steroid veya daha spesifik olarak yapısal olarak değiştirilmiş bir Metiltestosteron şeklidir. Halotestin, ağız yoluyla yutulmasına izin vermek için 17. karbon konumunda eklenmiş bir metil grubuna sahip testosteron hormonudur. Ayrıca karbon 9 ve 3'te eklenmiş bir floro grubuna ve karbon 11'de bir hidroksil grubuna sahiptir. Bu modifikasyonlar steroidin aromatizasyonunu inhibe eder ve androjenik yapısını büyük ölçüde arttırır. Halotestinin androjenik yapısı ve aktivitesi Metiltestosteronun çok ötesinde olacaktır.


Yapısal tasarımıyla Halotestin, 1.900'lük bir anabolik derecelendirme ve 850'lik androjenik bir derecelendirme taşır. Tüm dereceler, her iki kategoride de 100 puan alan saf testosteron karşısında ölçülür. Bu, Halo’nun sıkça bilinmeyen puanları taşıdığı için Halo’nun anlamına gelir, ancak anabolik derecesi müthiş aldatıcıdır. Muazzam bir anabolik derecesi taşırken, insanlarda anabolik çevirisi sıfıra yakın görünüyor. Bu steroid basitçe kayda değer bir anabolik etkiye dönüşmez ve temel olarak androjenik aktivite ile işlev görür.


Halotestin, bazılarında kırmızı kan hücrelerinin etrafında dönen en güçlü parçalardan bazıları, çok güçlü etkiler taşır. Halo, hematokrit ve hemoglobin seviyelerini ve ayrıca kırmızı kan hücresi kütlesini büyük ölçüde artırma yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda, eritropoietin tepkisine zaten bağlı olan hücreler yoluyla etki ettiği görülmektedir. Bu etkiler, teşvik edilen güç etkilerinden ve steroidin sağlayabileceği artan enerji seviyesinden büyük ölçüde sorumludur.

Halotestin ayrıca güçlü yağ kaybı etkilerini de taşır. Halo, karaciğerde yağ asidi oksidasyonunun düzenlenmesini ve aynı zamanda hızlı seğirmeli kas mitokondrisini teşvik etme yeteneğine sahiptir. Bu özellikler ve kırmızı kan hücresi etkileşiminin yanı sıra, zaten oldukça zayıf olan bir bireyde görsel kondisyonlama özellikleri üzerinde belirgin bir etkiye sahip olabilecek bir steroidimiz var.


Halotestinin Etkileri:


Halotestin'in etkileri çok güçlü olsa da, gerçekten çok yönlü bir anabolik steroid etiketlediklerimizi temsil etmiyor. Bu steroid çok spesifik kullanım noktaları taşır ve faydalı olabilirken, potansiyel yan etkiler çoğu erkek için gereksiz hale getirebilir. Halotestinin birincil etkileri kuvvet ve saldırganlık etrafında döner. Saldırganlık ve anabolik steroidler sorunu çoğunlukla orantısız bir şekilde patlar, ancak Halo'da gerçekten agresif bir yapıyı artırabilir. Bu da sporcunun daha sert itmesine ve daha da güçlü olmasına neden olabilir. Saldırganlığı artırabilse de akılda tutulması gereken önemli şeyler var. Halotestin kişiliğinizi değiştiremez, doğru ile yanlış arasında ayrım yapma yeteneğinizi ortadan kaldırabilir veya karar alma sürecinizi değiştiremez. Bireye daha güçlü ve agresif bir yapı verebilir, ancak saldırganlıkla ne yapılacağını doğru mu yanlış mı belirler. Kendi başına saldırganlık kötü bir şey değil, çok olumlu bir araç olabilir; saldırganlıkla yaptığımız şey doğru ya da yanlış olup olmadığını belirler. Doğal olarak şiddetli ve öfkeli bir kişi için Halotestin kullanımı onu daha agresif bir pislik yapacaktır. Aklı başında bir kişi için spor salonuna veya bir yarışmaya daha fazla saldırganlık gösterecektir.


Güç ve saldırganlık teşviki sayesinde, Halotestin'i güç kaldırıcı, güç sporcuları ve dövüşçülerden yarışmadan kısa bir süre önce popüler bir steroid yapar. Rekabete yol açan birkaç haftalık kullanım çok yaygındır ve güçlülüğün arttırılması potansiyel olarak diğer anabolik steroidlerin sağlayabileceğinden daha fazla olabilir. Bu aynı güç ve saldırganlık, rekabetçi vücut geliştiriciler için gösterisinden birkaç hafta sonra da faydalı olabilir. Rekabetçi vücut geliştirme diyet acımasız ve belki de dünyadaki diyet için en zor yoldur. Sonlara doğru en fazla tahliye olur ve eğitimlerini zorlamak için çok zor bir zaman geçirir. Halotestin’e son birkaç hafta eklemek bu son derece zor zamanları zorlamada yardımcı olabilir. Aynı zamanda bireye çok daha sert ve daha belirgin bir görünüm sağlayacaktır; ancak, önemli bir not var. Halo görsel olarak ilişkili koşullanmayı büyük ölçüde geliştirebilse de, aşırı derecede yalın olmalısınız, bunun dışında herhangi bir şey elde etmek için vücut geliştirme yarışmasına katılmalısınız. Çoğu steroid kullanıcısı asla bu seviyede bir yalınlık görmeyecek ve bunlara faydalı bir kullanım amacı olmayacak.


Bu, Halotestin'in faydaları üzerindeki etkilerini büyük ölçüde özetlemektedir. Steroid kitle inşa eden bir steroid değildir ve herhangi bir döngüde temel steroid olarak kullanılan bir steroid değildir. Bu, belirli amaçlar için spesifik yararlar sağlayan kısa süreli bir kullanım steroiddir. Terapötik bir ortamda, bazı tedavi noktaları için onaylanmış olmasına rağmen, aşırı derecede nadir hale gelmiştir.


Halotestinin Yan Etkileri:


Halotestin, potansiyel olumsuz etkilere gelince yıkıcı bir steroid değildir, çok daha kötü bileşikler vardır. Bununla birlikte, özellikle hepatotoksisitesini ve kardiyovasküler sağlık üzerindeki potansiyel etkilerini göz önüne aldığımızda, kullanıcı dostu olarak adlandırabiliriz. Bu sebeple, çoğunun bileşikten uzak durması gerekecektir. Halotestin'i problemsiz kullanmak mümkündür, ancak biraz çaba harcayacaktır ve sınırlı kullanım amaçlarına dayanarak kullanımı garanti etmez. Halotestin'in yan etkilerini ve korunmayı sağlamak için yapabileceğiniz her şeyi anlamak için, bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra bunları ayrı kategorilerine ayırdık.


[1] Östrojenik:


Testosteron türevli bir anabolik steroid olmasına rağmen, Halotestin aromatize olmaz ve östrojenik ilişkili yan etkiler üretmez. Bu steroidle su tutma ve jinekomasti mümkün değildir. Halotestin ile bir anti-östrojen eşzamanlı kullanımı fayda sağlamayacaktır. Döngüdeki diğer bileşiklere bağlı olarak bir anti-östrojen gerekebilir, ancak Halotestin kullanımı nedeniyle gerekli değildir.

[2] Androjenik:


Halo olağanüstü derecede androjenik bir steroiddir ve sonuç olarak Halotestin'in yan etkileri güçlü bir androjenik yapıyı çevreleyebilir. Bu, erkek tipi kellik ve vücut kıllarının büyümesine yatkın olanlarda akne, hızlandırılmış saç dökülmesi içerebilir. Bu etkiler bireysel tepkilere ve genetik yatkınlıklara güçlü bir şekilde bağlı olsa da, Halo'nun androjenik gücü büyük olasılıkla artmaktadır. Bu güç o kadar büyük ki, bazı çalışmalar Fluoxymesterone'un aslında fallik büyümeyi destekleyebileceğini öne sürdü.


Halotestin, testosteronun dihidrotestosterona indirgenmesinden sorumlu olan aynı enzim olan 5-alfa redüktaz enziminden büyük ölçüde etkilenir. Bu nedenle, Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitörünün kullanılması, Halotestinin ilgili androjenik yan etkilerini azaltabilir. Bu tür bir kullanım, bu steroidin androjenik aktivitesini tam olarak bastıramaz, fakat potansiyel olarak azaltabilir. Bununla birlikte, androjenik yan etkilere şiddetle karşı hassas olanlar muhtemelen bu steroid kullanımından vazgeçmelidirler.


Aşırı androjenik yapısı nedeniyle, güçlü virilizasyon semptomlarını destekleyen kadınlarda Halotestin'in yan etkileri aşırı olabilir. Virilizasyon belirtileri vücut kıllarının büyümesini, ses tellerinin derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerir. Etkiler o kadar güçlüdür ki, çoğu kadın için virilizasyondan kaçınma olasılığı imkansızdır. Halo kadınların kullanımı için önerilebilecek tek zaman androjene duyarlı inoperabl meme kanseri tedavisidir. Bu steroidin, kadın sporcuların performans arttırıcı döngülerinde yeri yoktur.


[3] Kardiyovasküler:


Halotestin, özellikle kolesterol yönetimi konusunda, kalp ve damar sağlığı üzerinde güçlü ve olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu, LDL kolesterolünde önemli artışlar ve HDL kolesterolün önemli ölçüde baskılanmasını içerebilir. Bu büyük ölçüde karaciğere karşı direnci etrafında dönen hepatik yapısından dolayıdır. Halotestin ayrıca yüksek tansiyona neden olabilir ve trigliserit düzeylerini olumsuz yönde etkileyebilir. Uzun vadede bu tür sorunlar sol ventrikül hipertrofisine yol açabilir. Halo'nun negatif kardiyovasküler etkileri nedeniyle, uzun süreli maruz kalma kardiyovasküler hastalık riskini artırabilir.


Halotestin kullanılacaksa, bireyin yüksek kolesterol veya kan basıncından muzdarip olmaması şarttır. Birey, kullanım için yeterince sağlıklıysa, sağlıklı seviyelerin devamını teşvik etmek ve onlara yakından bakmak için elinden geleni yapması zorunludur. Yönetim, son derece sağlıklı bir yaşam tarzı, omega yağ asitleri açısından zengin bir diyet ve genel olarak kolesterol dostu bir diyet içermelidir. Genel diyet aynı zamanda basit şekerler ve doymuş yağlarda da sınırlandırılmalı ve düzenli kardiyovasküler aktivite ile birleştirilmelidir. Birçoğu ayrıca, sağlıklı kolesterol seviyelerinin çok değerli olmasını sağlayan antioksidan takviyelerle takviye de bulacaklardır.


[4] Testosteron:


Halotestinin yan etkileri doğal testosteron baskılamayı içerir ve aşırı olacaktır. Bununla birlikte, bastırma sebebi, gonadotropinlerin tutarsız bastırılması nedeniyle bu steroidle ilgili bir gizemdir. Bu gerçeğe rağmen, doğal testosteron üretimini önemli ölçüde baskılayarak çoğu erkek için gerekli eksojen testosteronun dahil edilmesini sağlar. Eksojen testosteron tedavisi içermeyenler düşük testosteron durumuna düşecektir. Bu, genetik üstünlüğünden bağımsız olarak gerçekleşecek ve bir dizi rahatsız edici semptomla birlikte gelebilir. Semptomların ciddiyetine bakılmaksızın, düşük testosteron son derece sağlıksız bir durumdur. Eksojen testosteron içerenler bu düşük seviye sonuçtan kaçınacaktır. Seçtiğiniz testosteron şekli önemsizdir. Önemli olan vücudunuza ihtiyaç duyduğu şeyi sağlamanızdır.


Halotestin kullanımı sona erdiğinde ve tüm eksojen steroidal hormonlar sistemi temizlediğinde, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Doğal iyileşme, daha önce düşük seviyede bir durum olmadığını varsaymaktadır. Ayrıca, yanlış steroid kullanımından dolayı Hipotalamik-Hipofiz Testis-Eksenine (HPTA) zarar gelmediğini varsayar. Üretim tek başına başlayacak olsa da, birkaç ay boyunca seviyeler normale dönmeyecek. Bu nedenle, bir Döngü Terapisi (PCT) programının uygulanması sıklıkla önerilmektedir. Bu, doğal testosteron üretimini büyük ölçüde uyaracak ve uygun bedensel işlev için yeterli miktarda testosteron bulunduğundan emin olacaktır. Sizi tek başına normale döndürmeyecek, bu hala birkaç ay sürecek, ancak süreci hızlandıracak ve daha yumuşak bir iyileşme sağlayacak.

[5] Hepatotoksisite:


Halotestin, 17. karbon pozisyonundaki yapısal değişikliği ifade eden bir C17-alfa alkillenmiş (C17-aa) anabolik steroiddir. Spesifik olarak bu, hormonu oral alım yoluyla koruyan 17. karbon pozisyonunda eklenen metil grubunu belirtir. Hormonun hayatta kalması için gerekli olmasına rağmen, maalesef toksik bir yapı taşımasına neden olur. Tüm oral C17-aa anabolik steroidlerinden Halotestin, hepsinin en güçlü hepatotoksik doğalarından birini taşır. Karaciğer enzimi değerleri, bu steroid kullanımıyla artacak ve büyük olasılıkla büyük olasılıkla daha fazla olacaktır. Artan karaciğer enzimi değerleri hasara eşit değildir, ancak stresin bir göstergesidir ve gelebilecek hasarın güçlü bir göstergesi olabilir.


Halotestin kullanılacaksa, karaciğerin başlangıçta sağlıklı olması gerekir. Ayrıca, birey karaciğere uygulanan toplam stres miktarını azaltmak ve sınırlamak için çaba sarf etmelidir. Stresi sınırlandırmak için Halo, 4 haftadan daha uzun süre kullanılmamalı, çoğu rekabete yol açan 2 hafta gibi ihtiyaç duyulan her şey için 2 haftalık kullanım buluyor. Birey ayrıca, bu steroid kullanırken bir karaciğer detoksifikasyon takviyesi kullanımını da içermelidir; Aslında, böyle bir koruyucu olmadan kullanılmamalıdır. Halotestin kullanan herkes, karaciğere sebep olan aşırı stres nedeniyle aşırı alkol tüketimini önlemek için teşvik edilir. Tüm alkol tüketiminden kaçınmak, izlenecek en güvenli yol olacaktır. Stres azaltma hakkındaki son not, reçetesiz satılan (OTC) ilaçların kullanımını sınırlamaktadır. Pek çok OTC ilacı çok hepatotoksiktir ve bazı durumlarda birçok anabolik steroidden daha fazladır. OTC ilaçlarının kullanımı, yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda sınırlı olmalıdır.


Halotestin Nasıl Kullanılır ?


Performans arttırma amacıyla, Halotestin dozları günde 10-40 mg arasında değişebilir. Günde 10 mg göze çarpan sonuçlar üretecektir, ancak çoğu sağlıklı bir yetişkin erkeğin uygun kullanımıyla kontrol altına alınabilen daha faydalı bir doz olarak günde 20 mg olarak bulunur. Eğer böyle bir doz iyi tolere edilirse ve daha sonra istenirse, günde 40mg denenebilir. Bununla birlikte, böyle bir doz, olumsuz etki olasılığını büyük ölçüde arttıracak ve bazı erkekler için aşırı yüklenici olabilir. Dozdan bağımsız olarak 2-4 hafta kullanım önerilebilir. Ayrıca, dozdan bağımsız olarak, çoğu oral anabolik steroid gibi Halo boş bir mideye alınmalıdır. Yiyecekle birlikte alınması biyoyararlanımı azaltabilir.


Halotestin ayrıca androjen sorunlarını tedavi etmek için alınabilir ve normalde günde 20 mg bir dozda verilir. Bu doz normalde kısa süreli başlangıç ​​tedavisinin geçmesinden sonra aşağı doğru ayarlanır. Toplam doz normalde, bireyin ihtiyaçlarına göre günlük 5-20 mg aralığında olacaktır. Bu kullanım bazen uzun vadeli olabilir; ancak, kardiyovasküler ve karaciğer sağlığı üzerine çok keskin ve sürekli bir göz uygulanacaktır. Bu tür tedavi modern çağda biraz nadir görülür, ancak bazı erkekler için faydalı olabilir.

Halotestin Profili:


[9-alfa-floro-11-beta-hidroksi-17-alfa-metil-4-androsten-3-on, 17b-ol] '
Moleküler ağırlık: 336.4457
Formül: C20H29FO3
Erime Noktası: 240C
Üretici: Pharmacia-Upjohn
Etkili Doz: 10-40mgs / gün
Aktif yaşam: 6-8 saat
Algılama Süresi: 2 ay
Anabolik / Androjenik oran: 1.900 / 850