Dianabol Nedir ?

dianabol.jpg

Dianabol, tüm zamanların en popüler ve en önemli anabolik steroidlerinden birini temsil eder. Hiç kuşkusuz, bu piyasadaki en popüler oral steroid ve herhangi bir biçimde en popüler steroidlerden biri. Neredeyse her zaman bir oral tablet olarak bulunurken, Dianabol enjekte edilebilir bir çözüm olarak bulunabilir, ancak tabletler birincil uygulama yolunu temsil eder. Bu steroid neden bu kadar önemli? Birçok yönden modern performans geliştirme çağını doğurdu. Bu amaç için kullanılan ilk anabolik steroid değildi, testosteron'a ait olurdu, ancak Dianabol, herhangi birinin beklediğinin ötesine geçen yeni bir steroid kullanımı dalgasının kapısını açacaktı.


Dianabol, yalnızca performans geliştirme amacıyla geliştirilen tek anabolik steroidlerden birini temsil ediyor. Bileşik bir defada listelenen terapötik kullanımları taşıyordu, ancak performans bu steroidin yaşam vermesinin asıl nedeni idi. 1940’larda ve 50’lerde Sovyetler Birliği Olimpiyat oyunlarına egemen olmaya başladı ve birçok sporcunun testosteron kullanımı dünyanın geri kalanını geride bıraktı. Bu süre zarfında, ABD Olimpiyat takımı Dr. John Ziegler, ABD’nin steroid kullanımını öğrenecek ve sporcularının eşleşmesini sağlamak için hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır. 1958'de, Dr. Ziegler'in yardımıyla, Ciba Pharmaceuticals, Methandrostenolon'un ilk partilerini Dianabol markası altında piyasaya sürecektir. Bileşik, testosteronun anabolik özelliklerini daha az androjeniklikle hızlı etkili, güçlü bir yöntemle muhafaza etmek üzere tasarlanmıştır. Görünüşe göre bir gecede steroid, birçok ABD sporcusuna Sovyet rakiplerine göre belirgin bir avantaj sağlayan büyük bir başarıydı.


Kuruluşundan sonra, Dianabol hızlı bir şekilde akla gelebilecek her rekabete girebilecek sporu bulmaya başladı. Dışsal testosteron ile birlikte, bu, dünyanın gördüğü aksine bir performans çağı doğurur. Steroid aynı zamanda hızlı bir şekilde rekabetçi vücut geliştirmede önemli bir yer haline geldi ve bu günlerde favori olmaya devam etti. Bununla birlikte, ABD FDA serbest bırakılmasından kısa bir süre sonra şirketi steroidin gerçek tıbbi faydalarını listelemek için Ciba'ya çok fazla baskı yapmaya başlayacaktır. FDA menopoz sonrası kadınlarda ve ayrıca hipofiz eksikliği olan cücelikte tedavi osteoporozunda kullanılmasını onaylayacaktır, ancak ikincisi 1980’lerin başlarında çekilmiştir. Yine FDA daha fazla bilgi için Ciba'ya baskı yapacaktı, ancak 1983'te montaj basıncı altında Ciba Dianabol tırnağını kesecekti. Birkaç yıl sonra, FDA tüm Methandrostenolone markalarını raftan çekerdi. O zamandan beri Dianabol, Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olarak üretilmemiştir, ancak yine de tüm dünyada ağır şekilde üretilmektedir.

Dianabol İşlevleri ve Özellikleri:

Metandrostenolon, testosteron kaynaklı bir anabolik androjenik steroiddir. Resmi olarak, birincil erkek androjen testosteronunun yapısal olarak değiştirilmiş bir şeklidir. Dianabol, karbon bir ve iki pozisyonda çift bağ eklenmiş olan testosteron hormonudur. Bu küçük değişiklik, hormonun androjenik yapısını azaltır. Ayrıca, hormonun oral yenmeye devam etmesini sağlayan, Dianabol'ü resmen C17-alfalanmış bir steroid olarak sınıflandıran 17. karbon pozisyonunda ilave bir metil grubu taşır. Önemli bir not, enjekte edilebilir Dianabol ayrıca C17-alfa alkillenmiştir. Sonuçta bize 40-60 androjenik dereceli bir anabolik steroid verir ve testosteron ile karşılaştırıldığında androjen reseptörüne çok daha düşük bağlanma afinitesi vardır. Bununla birlikte, aynı zamanda aşırı güçlü bir anabolik steroidle sonuçlanan serum bağlayıcı protein için daha zayıf bir ilişki paylaşacaktır. Herhangi bir şüphe varsa, bu güçlü bir anabolik yapı taşıyan son derece güçlü bir anabolik steroiddir.


İşlevsel olarak, Dianabol, anlaşılması daha kolay olan anabolik steroidlerden biridir. Bu steroid büyük ölçüde protein sentezi, azot tutma ve glikojenolizi geliştirerek anabolik yararlarını sağlayacaktır. Protein sentezi, kasların yapı taşları olan hücrelerin protein oluşturma oranını temsil eder. Azot tutma, tüm kas dokusunun yaklaşık% 16 azottan oluşması nedeniyle önemlidir. Ne kadar azot atarsak o kadar anabolik kalırız. Tersine, bir azot eksikliği katabolik veya kas erimesine neden olur. Daha sonra glikojen ve glikoz arasındaki ilişki ve dönüşümü ifade eden glikojenolizden ayrıldık. Gelişmiş glikojenoliz sayesinde, toplam karbonhidrat tüketimimizi daha iyi kullanabiliyoruz. Birçok yönden bu özellikler oldukça basit olsa da, Dianabol'u oldukça güçlü bir anabolik steroid yapmak için yeterince güçlüdürler.


Dianabol ve belki de en önemlilerinden biri olan diğer bir önemli özellik, diğer anabolik steroidlerle paylaştığı ilişkidir. Sıklıkla adlandırılan Dbol, temel steroid olarak etiketlediğimiz şey değil. Bu bir döngü oluşturduğumuz bir anabolik steroid değil, iyi planlanmış bir yığına ekliyoruz. Dianabol, diğer anabolik steroidlerle birleştirildiğinde inanılmaz bir sinerji yaratma yeteneğine sahiptir. Örneğin, günde 100mg Trenbolone, Masteron veya Equipoise ilavesi (dozlar ve steroidler sadece gerçek bir öneri değil, örnek olarak kullanılır) ve günde 50mg'den Trenbolone, Masteron veya Equipoise ile elde edeceğiniz sonuçlar günde 50 mg Dianabol tarafı çok daha dramatik olurdu. Dianabol'le veya onsuz aynı miktarda toplam miligram anabolik steroidiniz olurdu, ancak eklenen Dianabol daha fazla gelişme sağlayacaktır.


Dianabol Etkileri:


Dianabol'un etkileri hızlı etkili ve dramatik olarak özetlenebilir. Aslında, bireyin Dianabol kullanımının yalnızca birkaç haftasında 20 kilo kütle kazanması mümkün. Toplam dozaj, toplam kalori tüketiminde olduğu gibi bir rol oynayacaktır, ancak 20 lb'lik bir kazanç çok gerçekçidir. Bu, Dianabol’u sezon dışı bir şişirme steroidine dönüştürür ve bu en yaygın kullanım amacı olacaktır. Bu kullanım aşamasında, birey de gücünün önemli ölçüde artmasını beklemelidir. Dbol aslında piyasadaki en güçlü güç veren steroidlerden biridir ve kitle ile birlikte bu sonucu hızla üretebilir.

Dianabol'un etkileri birçok sporcu tarafından da büyük beğeni topluyor; ancak, bir zamanlar atletik gelişim çevrelerinde olduğu kadar yaygın değildir. Kütledeki muhtemel hızlı artışlar nedeniyle, birçok atlet Anavar veya Winstrol gibi steroidleri tercih edecektir, ancak bu genellikle kullanım amacına bağlıdır. Daha fazla güç ve hıza dönüştürebilen dayanıklılıktaki hızlı ve belirgin artışlar nedeniyle, bu sağlam bir atletik güçlendirici olabilir. Birey ayrıca gelişmiş bir iyileşme ve dayanıklılık düzeyi de yaşamalıdır. Kilo alımı söz konusu olduğunda, bunun büyük ölçüde toplam kalorik alımının etrafında döneceğini hatırlamak önemlidir. Steroid muazzam miktarda kütle teşvik edebilse de, vücuda bu sonuca ulaşmak için yeterli kaloriyi beslemek zorundasınız. Buna diğer seçeneklerden ötürü en iyi atletik güçlendirici steroid demezdik, ancak eğer güç tek gerçek endişe ise iyi bir seçenek olabilir.


O zaman kesim döngüsünden ayrıldık ve Dianabol'u bu tür planlarda çok sık bulamayacaksınız. Bazı rekabetçi vücut geliştiriciler dolgunluğu korumak için onu erken bir kesim aşamasında kullanırlar ve yağsız doku koruması sağlarlar; Ancak, daha iyi seçenekler var. Kesme döngüsü kullanımıyla ilgili bir sorun, bu steroidin sağlayabildiği su tutma seviyesi olabilir; bu, kesim yaparken normalde en son istediğiniz şeydir. Bu tür bir tutma kontrol edilebilir ve bu steroidin gücünü koruma kabiliyeti takdir edilebilir, ancak daha iyi seçenekler vardır.


Dianabol Yan Etkileri:


Dianabol kullanımının birkaç olası yan etkisi vardır. Bu, tüm zamanların en tehlikeli anabolik steroid değil, ancak bir dizi potansiyel sorun taşıyabilir. Sağlıklı bir yetişkin erkek, Dianabol'un yan etkilerini yönetebilir, ancak bunları anlamak ve onlarla nasıl başa çıkılacağını anlamak zorundasınız. Başarılı bir takviye elde etmek için, Dianabol’un olası yan etkilerini, ilgili kategorilere ayırıp, bilmeniz gereken her şeyi:


Dianabol'un Östrojenik Nitelikleri


Dianabol, taşıdığı orta düzeyde aromataz aktivitesi nedeniyle nispeten güçlü bir östrojenik anabolik steroiddir. Aromataz aktivitesi sadece ılımlı olsa da, bu dönüşüm aslında Metandrostenolon'un estradiolden çok daha güçlü olan estradiol yerine metilestradiol'e dönüştürülmesine neden olur. Bu, jinekomasti ve su tutma gibi yan etkileri bu steroidle çok mümkün kılabilir; Aslında, bir gecede görünüşte görünebilirler. Ağır su tutma ayrıca, Dianabol'un neden olduğu bilinen ünkü yüksek tansiyonu da artırabilir. Bu tür etkiler kontrol altına alınabilir ve yüksek tansiyon söz konusu olduğunda, bu sorun olmamasını sağlamak için biraz çaba sarf etmeniz gereken bir şeydir.


Dianabol'ün östrojenik yan etkileri ile mücadele etmek için, bu steroidle takviye ederken yaygın olarak anti-östrojenler önerilmektedir. Anti-östrojenlerde iki seçeneğiniz vardır: Nolvadex (Tamoxifen Sitrat) ve Aromataz İnhibitörleri (AI'ler) gibi Seçici Östrojen Reseptör Modülatörleri (SERM'ler) ve Femara (Letrozole). SERM’ler bazı erkekler için yeterli olabilir ve işi yapabilmek için ilk tercihiniz olmalıdır. Bununla birlikte, AI’lar aromatizasyonu doğrudan inhibe edecek ve serum östrojen seviyelerini azaltacaklarından çok daha etkili olacaktır. Ne yazık ki, AI’lar Dianabol gibi kolesterolü olumsuz yönde etkileyebilir ve bir araya geldiklerinde bu potansiyel olarak problemli olabilir. Bir AI kullanılırsa, kolesterol yönetimi bir öncelik olacaktır ve mümkün olacaktır. Bununla birlikte, SERM’ler her zaman olduğu kadar etkili olmamakla birlikte, aslında karaciğerdeki östrojenik benzeri aktivitelerinden dolayı daha sağlıklı kolesterol seviyelerini teşvik edecektir.

Dianabol'un Androjenik Özellikleri


Dianabol aşırı derecede androjenik bir steroid değildir, androjenitesi yapısal olarak azaltılmıştır, ancak androjenik yan etkiler hala mümkündür. Dianabol kullanımının bu yan etkileri arasında akne, erkek tipi kellik ve vücut kıllarının uzamasına yatkın olanlarda hızlı saç dökülmesi bulunmaktadır. Çoğu erkek bu tür etkilerle ilgili bir sorun yaşamamalı, cevap son diktatör olacak, ama çoğu açık kalacaktır. Olasılıklar sizin lehinize olmasına rağmen, bu tür etkiler 5-alfa redüktaz enzimi tarafından metabolize edilen Methandrostenolone tarafından ortaya çıkar. Bu, testosteronun dihidrotestosterona indirgenmesinden sorumlu olan aynı enzimdir, ancak buradaki genel dönüşüm çok düşük miktarlarda dihidrometandrostenolon ile sonuçlanacaktır. Bu bize, genellikle androjenik yan etkilerle mücadele etmek için kullanılan Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitörlerinin, Dianabol üzerinde herhangi bir etkisi olursa, çok azının olacağını söyler.


Azalmış androjenikliğine rağmen, Dianabol kadınlarda virilizasyon semptomlarını destekleyebilir. Bu semptomlar vücut kıllarının büyümesini, ses akorlarının derinleşmesini ve klitoral genişlemeyi içerir. Bazı kadınların bu steroidi virilizasyon semptomları olmadan son derece düşük dozlarda kullanması mümkündür, ancak olasılıklar uygun değildir. Çoğu kadın, ihtiyaçlarını karşılamak için daha az çeviri yapan androjenik aktiviteye sahip anabolik steroidleri seçmelidir.

Dianabol'ün Kardiyovasküler Etkileri


Dianabol, kolesterol üzerinde belirgin bir olumsuz etkiye sahip olabilir. Bu, HDL kolesterol baskılanmasını ve LDL kolesterolündeki artışları içerir ve toplam değişiklikler önemli olabilir. Toplam kolesterol seviyelerinin sağlıklı bir aralıkta kalması mümkündür, ancak HDL yoğun şekilde baskılanırsa, bu toplam sağlıklı okumanın yanıltıcı olması da mümkündür. Dianabol kullanımı sırasında kolesterol yönetimi son derece önemlidir. Bu steroidin tekrar tekrar kullanımı, birçok anabolik steroidde olduğu gibi, potansiyel olarak arterlerin fazla mesai yapmasına neden olabilir. Ayrıca, toplam östrojen azalması negatif bir etkiye sahip olacağından, Dianabol ile takviye ederken bir AI kullanımıyla ortaya çıkan kolesterolün aşırı zorlanmasının akılda tutulması son derece önemlidir. Yine, kolesterol bakımı son derece önemli olacaktır.


Tartışıldığı gibi, Dianabol ayrıca çoğu durumda su tutulmasını kontrol ederek kontrol altına alınabilen kan basıncı üzerinde olumsuz bir rol oynayabilir. Kan basıncı ve kolesterol konularına gelince, başarının nihai anahtarı yaşam tarzınız olacak. Zaten yüksek tansiyon veya kolesterol muzdarip iseniz bu steroid ile takviye olmamalıdır. Kullanım için yeterince sağlıklıysanız, yaşam tarzınızın bakımlarına elverişli olduğundan emin olmalısınız. Bu, omega yağ asitleri bakımından zengin, bol miktarda kardiyovasküler aktivite ve ters, olumsuz sonları teşvik eden herhangi bir aktiviteden kaçınılması gereken sağlıklı bir diyeti içermelidir. Östrojen, kolesterol yönetiminde önemli bir rol oynadığından, uygun östrojen bakımı ve kontrolü de önemli olacaktır. Evet, Dianabol ile yüksek tansiyon ve kolesterol olmadan takviye etmek çok daha fazla, ancak çaba sarfetmelisiniz.

Dianabol ile Testosteron Bastırma


Tüm anabolik steroidler doğal testosteron üretimini baskılar. Supresyonun toplam oranı bir steroidden diğerine değişmekle birlikte, Dianabol ile çok belirgindir. Bu nedenle, çoğu erkek, Dianabol kullanımıyla birlikte bir miktar dış testosteron içermesi için teşvik edilir. Dışsal testosteronun dahil edilmemesi, duyduğunuz genetik veya söylentiler ne olursa olsun, düşük bir testosteron durumuna yol açacaktır. Böyle bir durum birçok olası semptomla birlikte gelir ve son derece sağlıksızdır. Belirtiler en iyi şekilde görünmese veya ılımlı olsa bile, düşük seviyeli bir durum sağlıksız bir durum olarak kalacaktır. Eksojen testosteron eklerseniz, vücut ihtiyaç duyduğu tüm testosteronda olacağı için bu problem çözülür.


Dianabol kullanımı tamamlandıktan ve tüm eksojen steroidal hormonlar sisteminizi temizledikten sonra, doğal testosteron geri kazanımı yeniden başlayacaktır. Doğal iyileşme önceden düşük testosteron durumu olmadığını varsayar. Ayrıca uygunsuz anabolik steroid kullanımı nedeniyle Hipotalamik-Hipofiz Testis-Eksenine (HPTA) zarar verilmediğini varsaymaktadır. Doğal iyileşme kendi başına başlayacak olsa da, yavaş olacaktır. Bu nedenle, çoğu anabolik steroid kullanımından sonra bir Döngü Terapisi (PCT) planı uygulamak için teşvik edilir. Böyle bir plan genellikle SERM’in Nolvadex ve Clomid’i ve genellikle ek HCG’yi içerecektir. Bu, geri kazanım sürecinin yanı sıra genel verimliliğini de büyük ölçüde hızlandıracak. Doğal testosteron seviyelerinizi kendi başınıza normale döndürmez, bu size bir efsane olduğu söylenirse. Ancak, seviyeleriniz doğal olarak yükselmeye devam ederken, uygun bedensel fonksiyon için yeterli testosteron bulunmasını sağlayacaktır. Toplam iyileşme hala birkaç ay sürecek, ancak bu toplam süreyi önemli ölçüde kısaltacak ve sorunsuz bir iyileşme sağlayacaktır.

Dianabol Hepatotoksisitesi


Dianabol bir C17 alfa alkillenmiş anabolik steroiddir ve sonuç olarak hepatotoksik bir yapı taşır. Hepatotoksisite oranı bir C17-aa steroidden diğerine büyük ölçüde değişebilir ve Dbol en toksik olmaktan uzak olsa da, buna hafif de diyemeyiz. Bununla birlikte, sorumlu kullanımı takip edilirse ve karaciğer başlangıçta sağlıklıysa, toplam toksisitesi karaciğer hasarına yol açmamalıdır. Kullanım sırasında, karaciğer enzimi değerleri artacaktır, ancak değerlerdeki artışların hasara eşit değil, stres ve potansiyel hasara eşit olduğunu hatırlamak önemlidir. Hasar görmemesi için kullanım 6 hafta toplam kullanımla sınırlandırılmalıdır. Yeni bir kursa başlamadan önce en az 6 hafta C17-aa kullanımı olmamalıdır. Ancak, çoğu bir sonraki döneme kadar yeni bir kursa başlamayacak.


Koruma sağlamak için, kullanım tavsiyelerinin süresinin ötesinde birkaç önemli nokta vardır. Dianabol gibi bir C17-aa steroid kullanırken, aşırı alkol tüketimini artıracağından aşırı alkol tüketimini önlemeniz son derece önemlidir. Aslında, tüm alkolden kaçınmak kötü bir fikir değildir. Bu çekici değilse, alkolü belki de vücudumuza koyabileceğimiz en yüksek performanslı madde olduğunu ve toplamda Dianabol kullanımının amacının performans artırma olduğunu unutmayın.


Alkolün ötesinde, mümkünse tüm reçetesiz (OTC) ilaçlardan da uzak durmalısınız. Pek çok OTC ilacı, güçlü karaciğer doğasına sahiptir ve bazı durumlarda, birçok anabolik steroidden çok daha belirgindir. Kullanım yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda sınırlandırılmalıdır. Tüm C17-aa steroid kullanımı sona erdiğinde, karaciğer detoksifikasyon takviyeleri de önerilir.

Dianabol Nasıl Kullanılır ?


Standart Dianabol dozları, tecrübe ve bireysel isteklere bağlı olarak muazzam şekilde değişecektir. İnternet söylentisine ve mitine rağmen, kaliteli bir Dbol tablet, günde 15 mg kadar az miktarda kayda değer sonuçlar üretecektir. Bununla birlikte, çoğu, günde 20-25mg dozlama ile daha memnun olacaktır. Dozu her artırışımızda, olumsuz yan etkilerin olasılığını artırdığını ve kontrol etmelerini zorlaştırdığını unutmayın. 20-25mg aralığında olumlu bir deneyim yaşarsanız, istenirse günde 30-35mg denenebilir. Günde 50mg, bir sonraki adım olacaktır ve bu büyük bir Dianabol dozu, ancak deneyimli anabolik steroid kullanıcısı için yönetilebilir. Bununla birlikte, birçoğunun böyle bir doza ihtiyacı olmayacaktır. Bazı sert çevrelerde daha yüksek dozlar görülmez, günde 100 mg alan bir kişiyi kolayca bulabilirsiniz, ancak bu tür dozlar tavsiye edilemez. Bu nitelikteki dozlar yan etkilere neden olur ve sağlığınız için zorlaşır. Görsel yan etkileri böyle bir dozla kontrol etseniz bile, iç etkiler çok farklı bir hikaye olabilir.


Dianabol 3-5 saatlik bir yarı ömre sahiptir ve çoğu kişi, en yüksek kan seviyelerini korumak için günlük dozu günde 2-3 küçük doza bölmeyi önerir. Bununla birlikte, günde 3 eşit doz olsa bile, kan seviyelerinde hala yüksek ve düşük deneyimler yaşayacaksınız. Ayrıca, maksimum doz kan seviyesi, toplam dozajın bir kerede alınmış olması durumunda olabileceğinden çok daha düşük olacaktır. Toplam günlük dozu bir kerede alarak, bu size antrenman sonrası önemli zamanlama penceresi sırasında antrenmanınızda zaman ayırabileceğiniz ve maksimize edebileceğiniz daha yüksek bir seviye verecektir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, Dianabol'u mükemmel sonuçlar elde etmek için bulacaksınız.


Dianabol yönetimi ile ilgili son not, bir döngü boyunca ne zaman alınması gerektiğidir. En yaygın kullanım noktası, yeni bir sezon dışı kitlesel kazanma döngüsünün başlama başlangıcıdır. Bu, yavaş enjekte edilebilir steroidler kendi sistemlerinde oluştururken, bireye erken ve dikkate değer kazanımlar kazandıracaktır. Bu kullanım şekli, ağırlık olarak en çarpıcı kazanımlara yol açacaktır. Diğer bir kullanım seçeneği, çoğu zaman plato avı olarak adlandırılan bir dönem boyunca orta devirdir. Herhangi bir döngü sırasında bir duvara çarpacaksınız ve kazançlar yavaşlayacak veya ciyaklayan bir durma noktasına gelecektir. Bu aşamada Dianabol ile tanışmanız plato veya yapışma noktasını kırdığınızı görecek ve ilerleyişiniz devam edecektir. Dbol'un hepatotoksisitesinden ve çoğu siklüsün 8-12 hafta aralığında olacağı gerçeğinden dolayı, çoğu, tek bir döngü sırasında sadece bu amaçlardan biri için Dianabol kullanacaktır. Bununla birlikte, genellikle 12 hafta işaretini geçen sıkça uzayan sert vücut geliştirme çevrimlerinde, gerekli her iki kullanım aşamasını da gerekli C17-aa kopmalarıyla uygulamak mümkün olacaktır. Kullandığınız kullanım türüne, doza veya zamanlamaya bakılmaksızın, tüm anabolik steroidlerle Dianabol yığınlarını iyi bulacaksınız. Ancak başka bir C17-aa anabolik steroid ile kullanılmamalıdır.

Dianabol Profili:


[17a-metil-17b-hidroksi-1,4-androstadien-3-on]
Moleküler ağırlık: 300.44
Formül: C20H28O2
Erime Noktası: N / A
Üretici: Ciba (başlangıçta)
Etkili doz: günde 15-50 mg
Aktif Yaşam: 5 saat
Algılama Süresi: 6 haftaya kadar
Anabolik / Androjenik Oran (Aralık): 90-210: 40-60