Deca Durabolin Nedir ?

deca durabolin.jpg

Deca Durabolin, steroidal hormon Nandrolone'dan oluşan ve büyük Decanoate esterine bağlı son derece popüler bir anabolik steroiddir. Nandrolone hormonu ilk olarak 1960'ta ortaya çıktı ve 1962'de Deca Durabolin ticari ismi altında Organon tarafından ticari kullanım için geliştirildi. O zamandan beri sayısız Nandrolone Decanoate versiyonu piyasaya sürüldü, ancak Deca Durabolin en çok tanınan isim olmaya devam ediyor. Bu, şimdiye kadar yaratılmış ilk Nandrolone bileşiği değildi, bu, özellikle Nandrolone Fenilpropiyonat olan Organon’un Durabolin’ine ait olacaktı. Fenilpropiyonat versiyonu, daha az aktif bir süre ile etkili bir şekilde daha hızlıdır ve Fenilpropiyonat formları popüler olmakla birlikte, Deca Durabolin, Nandrolone pazarına büyük ölçüde hakim olmuştur.


Deca Durabolin, performans arttırıcı atletler arasında en yaygın kullanılan anabolik steroidlerden biridir. Sezonluk müthiş fayda sağlayan bir kitlesel steroid olduğu bilinir, ancak aynı zamanda birçok atletik çevrede terapötik yararları için favoridir. Muhteşem terapötik yararları nedeniyle, Nandrolone hormonu, tıbbi uygulamada en faydalı anabolik steroidlerden biridir. Bununla birlikte, yıllar süren anabolik steroid tartışmaları nedeniyle, bu kullanım ABD'de yıllarca oldukça sınırlı kalmıştır. ABD Dışında Deca Durabolin, birçok alanı kapsayan terapötik tedavi planlarında biraz daha popüler olmaya devam etmektedir.


Deca Durabolin Fonksiyonları ve Özellikleri:

Deca Durabolin resmen 19-nortestosteron (19-nor) anabolik androjenik steroid olarak sınıflandırılmıştır. 19 veya sınıflandırma, 19. konumda bir karbon atomu bulunmayan testosteron hormonu olan doğrudan yapısal niteliğini ifade eder. Bu sadece testosteron hormonundan yapısındaki hafif bir değişiklik olsa da, bu hafif değişiklik bize eşsiz bir anabolik steroid verir. Bir Nandrolone tabanı olarak, Deca Durabolin, hormonun salma aktivitesini kontrol ederek muazzam bir şekilde yavaşlatan büyük Decanoate estere bağlanır. Bu, bireye sık enjeksiyonlara ihtiyaç duymadan Nandrolone hormonunu kullanma izni verir. Bir kez enjekte edildiğinde, Decanoate esteri ayrılmaya başladığında, ilk 24-48 saat boyunca Nandrolone'da vücutta salınan keskin bir ani olacaktır. Bu noktadan sonra, hormon yaklaşık 2-3 hafta boyunca vücuda salmaya devam edecektir.


Deca Durabolin, testosterondan biraz daha büyük, nispeten güçlü bir anabolik dereceye sahiptir. Bununla birlikte, toplam androjenik aktivitesi testosterondan çok daha düşüktür ve testosteronun 100'üne kıyasla sadece 37'lik androjenik bir derecelendirme taşır. Deca Durabolinin azaltılmış androjenik aktivitesi, hormonun dihidrotestosteron (DHT) yerine dihidroandrolona (DHN) azaltma kabiliyetinden kaynaklanmaktadır. . Bu Deca Durabolin'i testosterondan çok daha hafif bir steroid yapar ve sağlıklı yetişkin erkekler için en iyi tolere edilen anabolik steroidlerden biridir. Bu tolere edilebilir doğa ayrıca düşük östrojenik aktivitesi ile de belirgindir. Deca Durabolin aromatize eder, ancak sadece yaklaşık% 20 testosteron oranında. Ancak, güçlü bir progestin niteliği taşır ve bu daha sonra göreceğimiz gibi yan etkilere neden olur.


Birçok anabolik steroid gibi, Deca Durabolin de protein sentezini geliştirme, glukokortikoid hormonları inhibe etme ve arttırılmış IGF-1 çıktısını arttırma yeteneğine sahiptir. Birçok anabolik steroid gibi, Deca Durabolin ayrıca kaslarda azot tutulumunu arttırma yeteneğine sahiptir, ancak bu konuda birçok steroidden daha güçlü bir etkiye sahip olduğu görülmektedir. Aslında, çalışmalar, düşük Nandrolone dozlarının bile azot tutulmasını büyük ölçüde artırabildiğini göstermiştir. Bu, tüm kas dokusu yaklaşık% 16 azottan oluştuğu için önemli bir faktördür. Bu küçük bir miktar gibi görünse de, ne kadar çok anabolik kalırsak o kadar fazla kalırız. Azot seviyeleri korunmadığında, bu katabolik (kas kaybı) durumuna girmemize neden olabilir.


Deca Durabolin ayrıca son derece önemli olan ve onu birçok anabolik steroidden büyük ölçüde ayıran iki özellik taşımasıyla da bilinmektedir. Yine diğer birçok steroid bu özellikleri taşıyacak, ancak Deca Durabolin bunu daha yüksek bir seviyeye taşıyor. Söz konusu özellikler kemik mineral içeriğini arttırmak ve kolajen sentezini arttırmaktır. Bu özelliklerden dolayı, Deca Durabolin müşterek rahatlamayı teşvik ettiği ve birçok sporcunun kullanması için tek neden budur. Bu özelliklerin yanı sıra, kırmızı kan hücresi sayısını arttırma kabiliyetinin yanı sıra, bu steroidin hangi tür terapötik avantajları tutabileceğini görmeye başlayabiliriz.

Deca Durabolin, kas kaybı olan hastalıklar için mükemmel bir steroid olduğu, geriatrik güçsüzlüğü ve yorgunluğu ve ayrıca kansızlığı iyileştirdiği için iyi bir şekilde not edilmiştir. Deca Durabolin ayrıca bazı meme kanseri formlarını tedavi etmek için kullanılmış, ciddi yanık mağdurları için yaşamı değiştirmiştir ve hatta ülserleri tedavi etme yeteneğine de sahiptir. Ayrıca, hipofiz eksikliği olan cücelikçiliğin yanı sıra çocuklarda gelişme geriliği tedavisinde de etkili olduğu gösterilmiştir. Deca Durabolin tüm bu alanlarda faydalı olduğunu kanıtlamış olsa da, gerçekten de osteoporozu tedavi etme kabiliyetine sahipti. Kemik mineral içeriği ve kollajen sentezi gelişmelerini göz önüne aldığımızda bu şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, ABD'de bileşik, sadece HIV ve anemiden muzdarip olanları tedavi etmek için kullanılır, ancak bazı doktorlar terapötik gençleştirme planları için potansiyeli tanımaya başlamaktadır. Kuşkusuz, düşük bir dozda bu steroid pozitif bir yaşlanma karşıtı fayda sağlayabilir.


Deca Durabolin'in Etkileri:


Deca Durabolin'in terapötik yararlarını, basitçe temel yapısını anlayarak kolayca görülebilirken, en çok endişe duyulan şey, etiket dışı kullanımdır. Deca Durabolin, performans arttırıcı sporcular arasında uzun süredir devam eden bir favoridir ve büyük ölçüde faydalı olmasına rağmen, genellikle fena halde yanlış anlaşılmaktadır. Yanlış anlama, bunun sadece şişkin bir steroid olduğudur ve bu fantastik bir kullanım noktası olsa da, sadece birinden uzaktır. Aslında, bazı rekabetçi vücut geliştiriciler kesim aşamalarında Deca Durabolin'i kullanacaklar ve böyle bir aşamada herhangi bir hacim artışı yaşanmayacak. Bununla birlikte, Deca Durabolin'in etkilerini ve çeşitli faydalı kullanım noktalarını anlamak için, birçok anabolik steroid kullanıcısı tarafından tutulan kusurlu bir düşünce biçimini kaldırmanız gerekir. Bu düşünce türü, tüm steroid ilerlemesinin yağsız kas dokusunun güçlendirilmesine dayandığını varsayar; özellikle daha fazla yağsız kas dokusu oluşturmak. Kuşkusuz, bu anabolik steroid kullanımının birincil amacıdır, ancak tek değildir. Bunu göz önünde bulundurarak, Deca Durabolin'in değişik olumlu etkilerine bir göz atalım.


Sezon dışı bir şişirme steroid olarak, Deca Durabolin yağsız kütlede önemli kazanımlar sağlayacaktır, ancak kas kütlesindeki artış yavaşça ortaya çıkacaktır. Bu, büyük bir ester bazlı steroiddir ve hızlı etkili olmayacaktır. Bununla birlikte, bu steroidle yapılan kitle, çoğu anabolik steroidle karşılaştırıldığında genellikle daha yüksek kalitede kütle olacaktır. Su tutma mümkündür, ancak kontrol edilmesi oldukça kolaydır. Birçoğunun gücü bir dereceye kadar artacağını da bilmelisiniz, ancak Deca Durabolin, daha güçlü artan steroidlerden biri dediğimiz şey değil. Sezon dışı bu dönemde, birey normalde en ağır ağırlıklandırma dönemleri boyunca, sezon dışı büyüme dönemleri normalde eşlik ettiğinde daha fazla memnuniyetle karşılanacak olan, bu steroidin sağladığı terapötik rahatlamanın keyfini çıkaracaktır. Bu birey ayrıca, normal olarak başka türlü ortaya çıkacak olan daha az vücut yağ birikimi ile bu yeni büyümeyi elde edebilmelidir. Anabolik steroidlerin kullanımı metabolik hızı artırmak için iyi bir şekilde belirtilmiştir. Bu Deca Durabolin'e özgü bir şey değildir ve doğrudan vücut yağını yakmazken, uygun bir seviyenin korunmasına yardımcı olacaktır. Sezon dışı kütle kazanımları fazla kalori gerektirdiğinden, metabolik geliştirmeyi ilave bir bonus olarak düşünün.


Birçok sporcu, top oyuncusu, savaşçı ve terapötik rahatlamadan yararlanabilecek herhangi bir sporcu genellikle Deca Durabolin'i destekler. Bu tür bireylerin genellikle herhangi bir yeni yağsız kas kütlesi oluşturma arzusu yoktur, ancak yalnızca rahatlama paha biçilmezdir. Ayrıca, bu rahatlama çok düşük bir dozla elde edilebilir. Biraz daha yüksek bir doz rahatlama sağlayacaktır, genel toparlanmayı büyük ölçüde arttırır ve kas dayanıklılığını arttırır. Performans arttırmaya gelince, çoğu atlet bu steroidin yenilmesinin zor olduğunu görecektir. Daha da önemlisi, Deca Durabolin'in kabartma etkileri maskeleme ya da yanlış değildir; Bu anabolik steroid, reçetesiz ağrı kesiciler veya afyon benzeri reçeteli ağrı kesiciler üzerinde hiçbir ortak yanı yoktur. Bu tür ağrı kesiciler sadece acıyı gizler, oysa Deca Durabolin aslında vücudu iyileştirebilir.


Daha sonra kesim aşamasından ayrıldık ve bazı sporcular ve vücut geliştiriciler steroid kullanımı sırasında Deca Durabolin kullanacaklar. Bu tür bir kullanım, doğrudan atletik geliştirmeye benzer olacaktır. Birey sağladığı rahatlama ve kas dayanıklılığı için oldukça düşük bir dozla destekleyecektir. Gerçek bir hardcore vücut geliştirme kesim diyeti insan vücudunda acımasız olduğundan, bu zor diyetler sırasında çok memnuniyetle karşılanabilir. Ek bir avantaj olarak, Deca Durabolin, bireyin gerekli kalori kaybı sırasında kaybedilecek yağsız kas kütlesini büyük ölçüde koruyacaktır. Bu steroid birçok steroid gibi sertleşme veya kondisyonlama etkisi sağlamayacak olsa da, bazı kesim planları olan bir amaca hizmet edebilir.

Deca Durabolin'in Yan Etkileri:


Deca Durabolin, erkekler için daha yan etki dostu anabolik steroidlerden biridir ve kadınlar için faydalı olabilir, ancak normalde sadece terapötik seviye dozlarında. Ancak, Deca Durabolin'in yan etkileri kesinlikle var, ancak göreceğimiz gibi, büyük ölçüde garanti edilmek yerine mümkün olanın alanına düşüyor. Sorumlu kullanımla, çoğu erkek bu steroidi ilk olumsuz etki olmadan kullanabilecek. Bu güvenli takviye seviyesine ulaşmak için ilk adımınız Deca Durabolin'in olası yan etkilerini ve ayrıca onlar hakkında yapabileceklerinizi tanımaktır. Anlama kolaylığı için, yan etkileri, ihtiyaç duyduğunuz ilgili bilgilerin yanı sıra ayrı kategorilere ayırdık.


Östrojen:


Nandrolone hormonu çok östrojenik değildir, ancak hafif aromatize edici bir yapıya sahiptir. Aromatizasyon, testosteronun, hormonun aromataz enzimi ile etkileşimi nedeniyle oluşan bir işlem olan östrojene dönüşme yeteneğini ifade eder. Östrojen seviyeleri arttıkça, bu durum jinekomastiyi, fazla su tutulmasını ve aşırı su tutma nedeniyle yüksek tansiyonu arttırır. Neyse ki, Deca Durabolin'in aromataz seviyesi düşüktür, ancak progestin yapısı olan dikkate alınması gereken başka bir faktör vardır. Nandrolone, progesteron reseptörü için güçlü bir afiniteye ve aynı zamanda jinekomasti riskini arttıran meme dokusunda estrojenik mekanizmayı önemli ölçüde uyarma yeteneğine sahiptir.


Deca Durabolin'in olası östrojenik ve progesteronla ilişkili yan etkilerinden korunmak için, genellikle bir anti-östrojen ilacı önerilir. Anti-östrojenlerde, Nolvadex (Tamoxifen Sitrat) ve Seçici Östrojen Reseptör Modülatörleri (SERM'ler) ve Arimidex (Anastrozol) gibi Aromataz İnhibitörleri (AI'ler) olmak üzere iki ana seçenek vardır. AI’lar çok daha etkili olacak, ancak işi yapabilmek için SERM’ler ilk tercih olmalı. Birçoğu, AI’ların muazzam anti-östrojenik güçleri nedeniyle AI’ya güvenmeyi tercih ediyor, ancak AI’nın, kolesterol üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğu ve biri anabolik steroidlerin kullanımıyla büyük ölçüde tahrip edilebileceği kaydedildi. Tersine, SERM’ler bazen yeterli olmamakla birlikte, kolesterol üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacak. Aslında, SERM’lerin kolesterol seviyesini arttırdığı gösterilmiştir.


Jinekomasti ile ilgili olarak Deca Durabolin'in yan etkileri ile ilgili önemli bir not. Uzun zamandan beri kabul edilmiş ve 19-nor nedenli jinekomastinin nedeninin progesteron uyarımı değil prolaktin olduğu steroid mesaj panolarının etrafından geçirilmiştir. Bu, 19 normlu Trenbolone ile ilgili olarak, ancak Nandrolone ile tartışıldı. Anabolik serisinde, William Llewellyn östrojen ve progesteron arasındaki dengesizliğin jinekomastiye yol açan şeyin ne olduğunu açıklar. Eğer bu ele alınmadıysa ve sadece olası bir prolaktin birikimi ile savaşıyorsanız, ihtiyacınız olan korumayı sağlamıyor olabilirsiniz.


Androjenik:


Deca Durabolin androjenik yan etkiler üretebilir; Ancak, eşik çoğu erkek için oldukça yüksek olma eğilimindedir. Deca Durabolin'in olası androjenik yan etkileri arasında sivilce, erkek tipi kelliklere yatkın olanlarda hızlı saç dökülmesi ve vücut kıllarının büyümesi sayılabilir. Bu tür yan etkiler, genetik yatkınlıklara güçlü bir şekilde bağlıdır, ancak çoğu erkek hiçbir problemin olmadığını bulmalıdır. Testosteronun aksine, Nandrolone, DHT yerine DHN'ye düşürülür ve bu, 5-alfa redüktaz enzimi ile etkileşime girmesi nedeniyle gerçekleşirken, Nandrolone'un androjenitesini büyük ölçüde azaltır.

Deca Durabolin veya herhangi bir Nandrolone hormonunun androjenik yan etkileri ile ilgili önemli bir not: Birçoğu, anabolik steroidlerin yol açtığı androjenik yan etkilerle mücadele etmek için Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitörlerini kullanmayı tercih eder. Bununla birlikte, 5 alfa redüktaz inhibitörünün Deca Durabolin ile birlikte kullanılması steroidin androjenitesini artıracaktır. Aslında tam tersi bir etki yaratacak ve androjenik yan etki riskini artıracaktır.


Deca Durabolin'in androjenik doğası, kadınlarda virilizasyon semptomlarına neden olabilir. Virilizasyon belirtileri vücut kıllarının büyümesini, ses akorlarının derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerebilir. Kadınlar bu steroidi virilize edici etkiler olmadan kullanabilirler, ancak çok düşük dozlar gerektirir ve kadınların seçmesi için daha iyi steroidler vardır. Nandrolone istenirse, daha hızlı etkili olan Fenilpropiyonat, kontrol edilmesinin daha kolay olduğu bir yol olabilir, ancak, virilizasyon belirtilerini atma olasılığı, Anavar veya Primobolan gibi steroidlerle olduğu kadar iyi değildir. Ne olursa olsun, virilizasyon belirtileri ortaya çıkarsa, derhal kullanmayı bırakın ve kaybolurlar. Bu belirtiler göz ardı edilirse kalıcı olabilirler.


Kardiyovasküler:


Deca Durabolin, HDL ve LDL oranlarını düşürerek kolesterol üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu potansiyel negatif etki, HDL kolesterolün baskılanması ile ilgili olduğu için en belirgin olacaktır. Araştırmalar, Nandrolone hormonunun, HDL kolesterol üzerinde testosterondan daha güçlü ve olumsuz bir etkisi olacağını göstermiştir. Bununla birlikte, toplam kardiyovasküler suş çoğu oral steroidden çok daha az olmalıdır.


Deca Durabolin'in neden olduğu potansiyel kolesterol sorunları nedeniyle, kullanım sırasında kolesterol dostu bir yaşam tarzının sürdürülmesi son derece önemli olacaktır. Bu sadece kolesterol dostu bir diyet içermemeli, aynı zamanda omega yağ asitleri bakımından zengin ve bol miktarda kardiyovasküler aktiviteyi rutininize uygulamanızı sağlamalıdır. Ayrıca, Deca Durabolin ile takviye ederken bir Aromataz İnhibitörü kullanıyorsanız, kolesterolünüzü daha da fazla dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Deca Durabolin'in olası tüm yan etkileri arasında, en yakın gözü üzerinde tutmak isteyeceğiniz şey budur ve hepsinin kullanım süresi boyunca ve kullanım sonrası boyunca kolesterollerini çok yakından takip etmeleri önerilir.


Testosteron:


Tüm anabolik steroidler gibi Deca Durabolin, doğal testosteron üretimine baskılayıcıdır. Bastırma oranı bir steroidden diğerine değişebilir, ancak Deca Durabolin ve tüm Nandrolone bazlı bileşikler ile aşırı olacaktır. Bazı çalışmalar, tek bir 100mg steroid dozunun toplam doğal üretimi baskıladığını göstermiştir. Diğer çalışmalar, baskılama oranının yakınında görünmese de, serum testosteron seviyelerinde hala en az 2 / 3'lük toplam azalmanın bir temsilidir ve hala çok daha fazladır. Bu nedenle, Deca Durabolin ile takviye eden bütün erkekler eksojen testosteron içermelidir. Seçtiğiniz testosteronun bir sonucu yoktur, tek önemli olan vücudunuzun ihtiyaç duyduğu testosteronla sağlanmış olmasıdır. Eksojen testosteron ile takviye edilmemesi düşük bir testosteron durumuna neden olur. Böyle bir durum oldukça rahatsız edici olabilir; birçok olası semptomla gelir, ancak daha da önemlisi, son derece sağlıksızdır.


Deca Durabolin kullanımı sona erdiğinde ve tüm eksojen steroidal hormonlar sisteminizi temizlediğinde, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Gece boyunca oluşmayacak ve bu nedenle bir Döngü Terapisi (PCT) planı sıklıkla önerilmektedir. Bu, geri kazanım sürecini hızlandıracak ve genel verimi artıracaktır. Hayır, popüler efsanenin aksine, doğal testosteron seviyelerinizi kendi başlarına normale döndürecek PCT planı yoktur. Toplam iyileşme birkaç ay sürecektir. Bununla birlikte, bir PCT planı, seviyeleriniz doğal olarak yükselmeye devam ederken, düzgün çalışması için yeterli testosteronun olmasını sağlayacaktır.

Deca Durabolin kullanımı sonrası doğal testosteron iyileşmesi ile ilgili önemli notlar: Doğal iyileşme, daha önce testosteron durumunun mevcut olmadığını varsaymaktadır. Ayrıca, uygunsuz uygulamalar nedeniyle Hipotalamik-Hipofiz Testis-Ekseninde (HPTA) ciddi bir hasar olmadığını da varsaymaktadır. Bir PCT planının Deca Durabolin’in en az 2-3 hafta süreyle kesilmesinden önce başlamamasına dikkat etmek de önemlidir. Birçoğu, Deca Durabolin kullanımının sona ermesinden önce en iyi yol olarak kullanılmaya başlandığını görecektir.


Hepatotoksisite:


Deca Durabolin karaciğer için toksik değildir ve hayati organa stres veya hasar vermez.

Deca Durabolin İdaresi:


Deca Durabolin, bu kadar sık ​​enjekte edilmesi gerekmeyen çok yavaş etkili bir steroiddir. Terapötik tedavi planlarının çoğunda bileşik, her 3-4 haftada bir çok daha yaygın olduğunda 2-4 haftada bir uygulanır. İstisna, anemi tedavisinde olacaktır; anemi tedavisinde Deca Durabolin normalde haftada bir kez uygulanır. Performansla ilgili herhangi bir takip için haftada bir tek enjeksiyon uygun olandan daha fazla olacaktır. Ancak, bazıları toplam enjeksiyon hacmini azaltmak için bunu haftada iki küçük enjeksiyona bölmeyi seçecektir.


Deca Durabolin için standart dozaj aralığı normalde temel terapötik tedavi için her 2-4 haftada bir 100mg'ye ve anemi tedavisi için haftada 100-200mg'ye düşer. Gençleştirme ve rahatlama arayan sporcu için haftada 100mg iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak çoğu haftada 200mg ile daha mutlu olacaktır. Böyle bir dozaj, hafif bir anabolik destek sağlamanın yanı sıra toparlanma, rahatlama ve dayanıklılığın geliştirilmesini sağlayacaktır. Gerçek anabolik kazançlar için, haftada 300 mg normalde düşük-uç doz olarak kabul edilir. Birçoğu, haftada 400 mg'ı mükemmel dozaj seviyesi olarak ve daha da önemlisi kontrol edilebilir bir seviyede bulacaktır. Birçok erkek, haftada 600 mg kadar yüksek dozları tolere edebilir. Bu, olumsuz etki riskini artıracaktır ve genellikle haftada 400mg fazlasıyla yeterli olmakla birlikte, değişken koşullar bireysel sonucu belirleyecektir.


Deca Durabolin, performans arttırıcı bir araç olarak kullanıldığında 8 haftadan daha az kullanılmamalıdır. Bileşik aşırı yavaş hareket eder ve bireyin bir ödülü almak için uzun süre kullanması gerekir. Sekiz hafta minimum olmalıdır, ancak bir kez kesildiğinde bileşik hala birkaç hafta boyunca vücutta aktif olacaktır. 8 haftanın minimum olması nedeniyle, çoğu erkek için 10-12 hafta çok kabul edilebilir olacaktır. Kullanım bu noktayı aşabilir ancak nadiren tavsiye edilir; çoğu, hardcore performans çevreleri dışında 12-16 haftadan daha uzun süren döngüleri uygulamaz ve bu durumlarda, bir steroidal hormon rotasyonu şiddetle tavsiye edilir.


Bayan sporcular için normalde tolere edilebilecek 4-6 haftadan uzun olmayan haftada 50mg. Haftada bir 100mg doz almayı başarabilecek birileri olacak, ancak böyle bir doz normalde çoğu kadında virilizasyon semptomları üretecektir. Standart terapötik tedavi planları için, Deca Durabolin normalde her 3-4 haftada bir 50-100 mg olarak uygulanacaktır. Anemi tedavisinde haftada 50-100mg standarttır.

Deca Durabolin Profili:


(Nandrolone Base + Decanoate Ester)
[19-nor-androst-4-en-3-on-17 beta-ol] '
Moleküler ağırlık (baz): 274.4022
Moleküler ağırlık (ester): 172.2668
Formül (baz): C18H26O2
Formül (ester): C10H20O2
Erime Noktası (baz): 122-124C
Erime Noktası (ester): 31 - 32 C
Üretici: Organon
Yayın Tarihi (ABD'de): 1962
Etkin Doz (Erkekler): 200-600mgs / hafta (2mg / lb Vücut Ağırlığı)
Etkili Doz (Kadınlar): Haftada 50-100 mg / hafta
Aktif yaşam: 15 gün
Algılama Süresi: 18 aya kadar
Anabolik / Androjenik oran: 125: 37