Boldenone Boldenone Equipoise Nedir ?

Boldenone.jpg


Boldenone Undecylenate, 1970'lerde Squibb tarafından kendisine verilen Boldenone Equipoise ticari ismi ile bilinen testosteron kaynaklı bir anabolik androjenik steroiddir. Boldenone Equipoise resmi olarak veteriner sınıfı anabolik steroid olarak sınıflandırılırken, ilk Boldenone partileri, 1950’lerin başlarında Parenabol markası altında Ciba tarafından insan sınıfı ilaç pazarında tanıtıldı. İnsan sınıfı Boldenone, 1960’larda ve 70’lerde insan tıbbında bir miktar başarı görecekti, ancak sonuçta on yılın sonunda durdurulacaktı. O zamandan beri, steroid piyasaya hâkim olan Boldenone Equipoise ismiyle veteriner hekimliği ve yeraltı laboratuvarları aracılığıyla mevcuttu. Fort Dodge Animal Health artık Boldenone Equipoise adına sahip.


On yıllardır Boldenone Equipoise’in Deca Durabolin’e (Nandrolone Decanoate) çok benzer olduğu varsayılmıştır. Bu varsayım, kısmen Dan Duchaine'nin steroid hakkında yaptığı yorumlara dayanıyordu. Bununla birlikte, iki bileşik hiçbir şekilde benzer değildir; Aslında, Duchaine ifadeyi geri çekecekti, ancak ilk açıklama söylentiyi canlı tutmak için yeterliydi. Boldenone Equipoise başka bir anabolik steroidal hormon ile ortak bir şey paylaşıyorsa, testosteron olur, ancak EQ sıkça bilindiği gibi kendi başına benzersizdir. Bu iki steroidal hormondaki farklılıklar ile ilgili önemli bir not; Nandrolone güçlü bir progestin niteliği taşır, Boldenone ise progestin özelliği taşımaz.


Boldenone Equipoise İşlevleri ve Özellikleri:


Boldenone Equipoise (Boldenone Undecylenate), yapısal olarak değiştirilmiş bir testosteron şeklidir. Karbon bir ve iki pozisyonda eklenen bir çift bağda çok hafif bir değişikliktir. Bu çift bağ, hormonun androjenliğini ve östrojenik yapısını büyük ölçüde azaltır. Daha sonra vücuda bir kez verilen hormonun salınımını kontrol etmekten sorumlu olan çok büyük veya uzun Undecylenate esterine bağlanır. Undecylenate esteri, enjeksiyondan yaklaşık 3-4 gün sonra Boldenone'da azami salma sağlar ve yaklaşık 21 gün boyunca takip etmek üzere hormonun yavaş yavaş salınımını sağlar.


Yapısal değişimi nedeniyle Boldenone Equipoise sadece testosteron oranında% 50 aromatize eder. Östrojenik yan etkiler mümkündür, ancak testosteron ile karşılaştırıldığında, büyük olasılıkla kişinin lehinedir. Testosteron kadar kütle oluşturucu kadar güçlü değildir, hatta yakın değildir, ancak azaltılmış östrojenik aktivite, bireyin takviye yoluyla daha temiz kazanç elde etmesine izin vermelidir.


Boldenone Equipoise, testosteron ile doğrudan geliştirme özelliklerine ilişkin birçok benzerliği paylaşıyor. Ortak paylaşılan özellikler arasında protein sentezi geliştirme, kaslarda azot tutma, glukokortikoid hormonları inhibe etme ve IGF-1 çıktısını arttırma yeteneği bulunur. Boldenone Equipoise, çoğu anabolik steroidin paylaştığı bir özellik olan kırmızı kan hücresi sayısının arttırılması için iyi bilinmektedir. Bununla birlikte, Boldenone Equipoise’in kırmızı kan hücresi sayımını ne kadar artırabileceğine dair endişe konusu not edilmiştir. Ancak, mevcut veriler, bunun yalnızca çok uzun bir süre boyunca aşırı yüksek doz kullanımıyla ilgili bir endişe olmasını destekleme eğilimindedir. Birçok yönden Boldenone Equipoise tarafından sağlanan kırmızı kan hücrelerinde artış hızlı ve hızlı olabilir, ancak sorumlu bir şekilde kullanıldığında çoğu anabolik steroidle karşılaştırıldığında önemli bir avantaj veya dezavantaj sunmayabilir. Kuşkusuz, hücre üretimindeki ılımlı bir artış çoğu sporcu için çok avantajlı olacaktır.


Boldenone Equipoise Etkileri:


Boldenone Equipoise'un etkileri oldukça basittir. Bu, genel olarak iyi tolere edilen bir anabolik steroiddir ve çoğu kullanıcıda temiz ve hatta moda bir şekilde belirgin anabolik aktivite gösterir. Performans geliştirme kullanımının dışında, Boldenone bir süredir insan sınıfı steroid olarak bir miktar başarı elde etti. Steroid kas kaybı hastalıkları ve osteoporozu tedavi etmede başarılı olmuştur, ancak sonuçta diğer steroidal seçeneklere de yol açacaktır. Veteriner steroid olarak Boldenone Equipoise, atlarda kullanımıyla ünlüdür, bu nedenle “Boldenone Equipoise” adı ve “Equestrian” kelimesine benzerliği vardır. EQ genellikle atların vücut ağırlığını artırmak amacıyla atlara verilir. Steroidin iştahı arttırma kabiliyetinden dolayı. Boldenone Equipoise kullanan birçok performans arttırıcı sporcu arasında iştahın arttığı belirtiliyor, ancak herkesi aynı şekilde etkilemediği görülüyor. Anabolik steroid kullanan birçok kişi, iştahta bir artış olmadığını bildirir, yüksek derecede bireysel olma eğilimindedir, ancak ihtiyaç duyulan kaloriyi tüketmekte zorlananlar için faydalı olabilir.


Sezon dışı bir şişirme steroid olarak Boldenone Equipoise, kaliteli yağsız kütle kazanımları sağlayabilir, ancak bir gecede gelmeyecekler ve birçok anabolik steroidden mahrum kalacaklar. Deca Durabolin gibi steroidler Anadrol ve Dianabol gibi steroidler gibi çok daha büyük kütle sonuçları üretecek; ancak, ikinci ikisine genellikle büyük miktarda su tutma eşlik eder. Bununla birlikte, bazı sporcular Boldenone Equipoise, bir baz steroid olarak kullanılmak yerine toplam bir sezon dışı yığına eklendiğinde sezon dışı kazançlar elde ettiğini bildirdi. İştah bastırma bir sorunsa, bu steroid sezon dışı büyüme için gereken fazla kaloriyi tüketmenize çok yardımcı olabilir. Elbette, muazzam bir kütle inşası yapan steroid olmasa da, bazıları istedikleri tüm kütleleri üretebilir. Anabolik steroid kullanan herkes, büyük boyutta büyük kazançlar aramaz.


Boldenone Equipoise, kuvvetli artışları teşvik etmek için de iyi bir şekilde not edilmiştir. Dayanıklılıktaki artış sezon dışı bir kitle planına çok faydalı olabilir, ancak atletik performansın arttırılmasında daha faydalı olabilir. Ne yazık ki, son derece uzun tespit süresi birçok sporcunun EQ kullanmasını yasaklayacaktır. Toplam algılama süresi beş aya kadar uzayabilir. Bununla birlikte, steroid kesinlikle sporcuya sayısız avantajlar sağlar, sadece kuvvet artışında değil, kas dayanıklılığında da belirgin bir artış sağlar. Kurtarma da geliştirilmelidir. İstenilen kullanım amacından bağımsız olarak, Boldenone Equipoise ile destekleyici herkes bu ilgili avantajlardan yararlanacaktır.


Boldenone Equipoise ayrıca kesme steroid olarak kullanılabilir; Aslında, bu en faydalı kullanım noktası olabilir. Bu anabolik steroid yağsız kas kütlesinin mükemmel bir koruyucusudur. Vücut yağını kaybetmek için, tükettiğinden daha fazla kalori yakmalısın, kalori eksikliğinde olmalısın, ve bu anabolik steroid kullanımı ile ya da kullanmadan doğru olacaktır. Ne yazık ki, bir kalori açığı yağsız kas dokumuzu riske sokar, çünkü vücut yağsız dokusundan gelen enerji taleplerini karşılamak için sıklıkla ihtiyaç duyduğu şeyi alır. Doğru diyet, yağsız kas kütlemizi büyük ölçüde koruyabilir, ancak çok ileri gidebilir. Anabolik bir steroid kullanılmadan, bazı kas kütleleri sonunda ve kaçınılmaz olarak kaybolacaktır. EQ, yağsız dokudaki bu kaybdan sizi büyük ölçüde koruyacak ve fiziğin üzerinde bazı çok iyi şartlanma etkilerinin olduğu da gösterilmiştir. Bu tür etkiler, Masteron (Drostanolone) veya Trenbolone gibi aromatize edici olmayan bir steroid ile birleştirildiğinde büyük ölçüde geliştirilecektir. Bununla birlikte, rekabetçi bir vücut geliştirme yapısına sahip çoğu kesme planı sırasında, EQ yaygın olarak kullanılırken, normalde yalnızca kesme döngüsünün ön ucunda kullanılır. Olası östrojenik aktivite nedeniyle planın sonraki yarısında normal olarak durdurulacaktır. Toplam östrojenik aktivitenin düşük olması gerekirken, takviyenin bu aşamasında herhangi bir ve tüm östrojenik aktivitenin normalde önlenmesi veya en azından mümkün olan en düşük noktaya indirgenmesi gerekmektedir.


Boldenone Equipoise Yan Etkileri:


Boldenone Equipoise çoğu erkek için genel olarak iyi tolere edilen bir anabolik steroiddir ve düşük dozlar uygulandığında birçok kadın tarafından genellikle çok iyi tolere edilir. Boldenone Equipoise kullanımının yan etkileri kesinlikle mümkündür, ancak çoğu sağlıklı yetişkin bu anabolik steroidin çok kolay yönetilebilir olduğunu bulmalıdır. Boldenone Equipoise kullanımının olası yan etkilerini ve bunların yönetimini anlamanıza yardımcı olmak için, ihtiyaç duyduğunuz tüm ilgili bilgilerin yanı sıra bunları kendi kategorilerine ayırdık.


[1] Östrojenik:


Boldenone hormonu aşırı aromatize olmaz, ancak yine de östrojen yapmak için aromatize edilir. Bu, testosteron hormonunun aromataz enzimi ile etkileşimi nedeniyledir. Yüksek östrojen seviyeleri, jinekomasti terfiinde, aşırı su tutma ve su tutma şiddetli hale gelirse yüksek tansiyon konusunda sorunlu olabilir. Orta düzeyde aromatize edici aktivite nedeniyle, çoğu erkek ilişkili yan etkileri kontrol etmesi çok kolay bulmalıdır. Orta dozlar yönetilebilir olmalıdır, ancak birçoğu daha fazla dikkat gerektiren yüksek dozlar bulacaktır.


Boldenone Equipoise'un östrojenik yan etkileri ile mücadele etmek için bazen bir anti-östrojen ilacı gerekir. Bu steroid kullanılırken herkesin östrojen karşıtı olması gerekmeyecektir, ancak en azından bir taneye sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Seçebileceğiniz anti-östrojen ilaçları arasında Nolvadex (Tamoxifen Sitrat) ve Seçici Östrojen Reseptör Modülatörleri (SERM'ler) ve Arimidex (Anastrozol) benzeri Aromataz İnhibitörleri (AI'ler) bulunur. AI’lar, aromataz işlemini inhibe ettiklerinden ve toplam serum östrojen seviyelerini düşürdüklerinden en etkili olduğunu ispat edecektir. Ne yazık ki, aromatize edici bir steroid kullanımıyla daha da geliştirilmiş olan kolesterol üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilirler. SERM’ler o kadar etkili değil, ancak çoğu erkek için yeterli. SERM'ler, aromataz işleminin gerçekleşmesini engellemeyecek, ancak hormonun kendisinin bağlanmasını önleyen östrojen reseptörüne bağlanacaktır. Ek bir avantaj olarak, SERM’ler, karaciğerde östrojenik aktiviteyi destekledikleri için kolesterol seviyelerini gerçekten iyileştirebilir. SERM’ler, işlerini halledebiliyorlarsa, potansiyel kolesterol sorunları nedeniyle ilk tercihiniz olmalıdır.

[2] Androjenik:


Boldenone Equipoise, sivilce, erkek tipi kellik ve vücut kıllarının uzamasına yatkın olanlarda hızlı saç dökülmesi gibi androjenik yan etkiler oluşturabilir. Bununla birlikte, bu steroidin genel androjenikliği, karbon bir ve iki pozisyondaki çift bağında EQ oluşturan yapısal yapı nedeniyle büyük ölçüde azalır. Boldenone Equipoise'un bu gibi yan etkileri hala mümkündür, ancak bunlar genetik yatkınlıkla güçlü bir şekilde bağlantılı olacak, ancak çoğu eşiğin oldukça yüksek olduğunu görecektir.


Boldenone Equipoise'un olası androjenik yan etkileri ile mücadele ederken, steroidlerin 5-alfa redüktaz enzimi tarafından metabolize edildiğine dikkat etmek önemlidir. Bu metabolizma, Boldenone'yi, dihidroboldenonda, dihidrotestosterondan (DHT) çok daha kuvvetli ve güçlü bir androjene indirgeyecektir; Bununla birlikte, toplam dihidroboldenon aktivitesinin insanlarda aşırı düşük olduğu kanıtlanmıştır. Boldenon'un androjenik yapısının, DHT'ye düşme ile mücadelede sıklıkla kullanılan Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitörlerinden önemli ölçüde etkilenmeyeceğini de bulacaksınız.


Boldenone Equipoise'un androjenik doğası nedeniyle, kadınlar potansiyel olarak virilizasyon semptomları yaşayabilir. Virilizasyon semptomları vücut kıllarının büyümesini, ses tellerinin derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerebilir. Bununla birlikte, düşük androjeniklik bu steroidin bu semptomları olmayan bazı kadınlar için kullanılmasını mümkün kılacaktır. Aynı zamanda, bileşiğin son derece yavaş hareket eden doğası, kan seviyeleri konusunda kontrol etmeyi zorlaştırabilir ve alternatif steroidler tercih edilebilir. Hiç kuşkusuz, bireysel duyarlılık çok dikte olacaktır. Boldenone Equipoise kullanılırsa ve virilizasyon belirtileri ortaya çıkmaya başlarsa, kullanım başlangıçta derhal durdurulmalı ve kaybolurlar. Semptomlar ortaya çıkmaya başlar ve dikkate alınmazsa, semptomlar geri döndürülemez hale gelebilir.


[3] Kardiyovasküler:


Boldenone Equipoise'un neden olduğu göreceli kardiyovasküler suş, özellikle oral niteliği olan birçok anabolik steroidden çok daha az olmalıdır. Boldenone, özellikle HDL seviyelerini baskılama kabiliyetinde kolesterol oranlarını olumsuz yönde etkileme kabiliyetine sahiptir. Bununla birlikte, aşırı doğaya sahip olmamalı ve çoğu sağlıklı yetişkin için kontrol alanı dahilinde olmalıdır. Elbette, östrojenik etkilerle mücadele etmek için bir AI'nın kullanılması, uygun olmayan lipit profillerini potansiyel olarak artıracaktır ve kolesterol yönetiminizi planlarken göz önünde bulundurulmalıdır.


Tüm anabolik steroidlerde olduğu gibi Boldenone Equipoise ile takviye edenler, kolesterol seviyelerini yakından takip etmeli ve takviye başlamadan önce kullanım için yeterince sağlıklı olmalarını sağlamalıdır. Kolesterol dostu bir yaşam tarzı çok önemli olacak ve Boldenone Equipoise kullananların çoğunu korumalıdır. Diyetinizin kolesterol dostu olduğundan ve bol miktarda omega yağ asidi içerdiğinden emin olun. Bol miktarda kardiyovasküler aktivite içermesi de şiddetle tavsiye edilir.

[4] Testosteron:


Tüm anabolik steroidler gibi, Boldenone Equipoise de doğal testosteron üretimini baskılayacak. Supresyon oranı bir steroidden diğerine değişebilir ve EQ en baskıcı steroid olmasa da, toplam serum testosteron seviyelerinde önemli bir azalma üretecektir. Bu nedenle, çoğu erkekte EQ kullanırken toplam yığınlarına eksojen testosteron dahil edilmesi gerekecektir. Testosteron şekli önemsizdir. Önemli olan vücudunuzun düşük testosteron durumunu önlemek için ihtiyaç duyduğu testosteronu almasıdır. Düşük bir testosteron durumu çok sorunlu olabilir, birçok olası semptom taşır ve son derece sağlıksızdır. Testosteron, döngünüzde baz steroid olarak kullanılırsa, bastırma kaygı verici olmayacaktır. Bununla birlikte, testosteron bir temeli temsil etmiyorsa, seçtiğiniz testosteron bileşiğine bağlı olarak minimum testosteron replasman tedavisi ile ilgili bir doz uyguladığınızdan emin olmalısınız.


Boldenone Equipoise kullanımı sona erdiğinde ve tüm eksojen steroidal hormonlar sisteminizi temizlediğinde, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Canlanan üretim kendi başına gerçekleşecek, ancak bir Döngü Sonrası Terapi (PCT) planı sıklıkla önerilmektedir. Bir PCT planı doğal testosteron üretimini uyaracak ve daha verimli bir iyileşmeyi teşvik edecektir. Testosteron seviyelerinizi anabolik steroid kullanımından önceki seviyelerine getirmeyecek, ancak bir avantaj sağlayacaktır. İyi planlanmış bir PCT, seviyeleriniz doğal olarak yükselmeye devam ederken uygun bedensel fonksiyon için yeterli testosteronun olmasını sağlayacaktır. Ayrıca testosteronun tamamen iyileşmesi için gereken süreyi önemli ölçüde azaltmalıdır; ancak, toplam iyileşme PCT'den birkaç ay sonraya kadar sürebilir.


Doğal testosteron kurtarma ve Boldenone Equipoise kullanımı, ayrıca genel olarak anabolik steroidler hakkında önemli notlar. Doğal iyileşme, daha önce testosteron seviyesinin düşük olmadığını varsaymaktadır. Ayrıca uygunsuz anabolik steroid takviyesi uygulamalarından dolayı Hipotalamik-Hipofiz Testis-Eksenine (HPTA) ciddi hasar verilmediğini varsaymaktadır. EQ'yu kendi döngüsüne dahil edenler için PCT planınız, döngünün Boldenone Equipoise ile sona erdiğini varsayarak, son steroid enjeksiyonundan yaklaşık 2 hafta sonra başlamalıdır. Birçoğu, son enjeksiyondan 10 gün sonra HCG kullanımının SERM tedavisi ile HCG kullanımını takiben takip edilecek en iyi yol olduğunu görecektir. Alternatif olarak, bazıları Boldenone Equipoise kullanımlarını bir döngünün bitiminden önce bitirmeyi, döngüsü yalnızca küçük ester bazlı steroidlerle sonlandırmayı ve PCT planlarına daha erken başlamalarını sağlayabilir.

[5] Hepatotoksisite:


Boldenone, hepatotoksik bir anabolik steroid değildir ve karaciğere stres veya hasar vermez.


Boldenone Boldenone Equipoise Nasıl Kullanılır ?


Standart Boldenone Equipoise dozları normalde haftada 200-400mg arasında olacaktır. Çoğu erkek 400 mg 'in çok iyi tolere edildiğini ve genellikle kullanmak istedikleri minimum EQ miktarını bulur. Birçoğu, haftada 600mg'yi son derece iyi tolere edildiğini ve yan etkilerin kontrolünün çok kolay olduğunu görüyor. Bununla birlikte, bu tür dozlar östrojenik potansiyeli artıracaktır. Steroidin uzun aktivitesi nedeniyle, çoğu erkek haftada bir enjeksiyonla kolayca başarabilir, ancak haftalık dozu 2-3 küçük enjeksiyona bölmek toplam enjeksiyon hacmini azaltacaktır. Ayrıca, bazı yan etkilerin, daha uzun bir yarı ömre rağmen, daha küçük ve daha sık bir enjeksiyon programı ile kontrol edilmesinin daha kolay olduğunu bildirmiştir.


Toplam dozdan bağımsız olarak, Boldenone Equipoise en az 8 hafta kullanılmalıdır. Bu, kesme çevrimlerinde çok yaygın bir kullanım süresidir. Pek çok kesim planı, aromatikleştirici olmayan ajanları seçen hormonu içermeyen 4-8 hafta daha 8 hafta Boldenone Equipoise ile başlayacak. Sezon dışı kullanım döneminde, 8 hafta en az olacak, ancak çoğu 12 hafta daha verimli olacak. Dökme veya kesme, Boldenone Equipoise'u tüm anabolik steroidlerle iyi istifleyen çok yönlü bir anabolik steroid olarak bulacaksınız.


Dişi kullanım için, haftada 50mg Boldenone Equipoise standart bir dozdur. Virilizasyon bu dozda önlenebilir ancak duyarlılığa büyük ölçüde bağlı olacaktır. Bazı kadınlar haftada 75-100mg tolere edebilir, ancak haftada 50mg ile rahat oluncaya kadar böyle bir dozu denememeliler. Çoğu kadın, 6 haftalık Boldenone Equipoise döngüsünü, almak istediği kadar uzun süre bulabilir, bu arada hormonu iyi tolere edenlerin 8 hafta ara vermesi ile elde edilir.


Boldenone Equipoise Profili:


(Boldenone Baz + Undeclyenoic Asit Ester
[1,4-androstadien-3-on, 177-ol]
[1-dehidrotestosteron]
Moleküler ağırlık (baz): 286.4132
Moleküler ağırlık (ester): 186.2936
Formül (baz): C19H26O2
Üretici: Çeşitli
Etkili Doz (Erkekler): 200-600mgs / hafta
Etkili Doz (Kadınlar): Haftada 50-100 mg / hafta
Aktif yaşam: 15 gün
Algılama Süresi: 5 aya kadar
Anabolik / Androjenik oran: 100: 50