Anavar Nedir ? Anavar Nasıl Kullanılır ? (Oxandrolone)

Anavar Oxandrolone.jpg

Anavar, tüm zamanların en popüler oral anabolik steroidlerinden birini temsil ediyor ve bu büyük ölçüde iyi tolere edilen doğası nedeniyle. Bu, kadınlar ve erkekler tarafından güvenle kullanılabilecek birkaç anabolik steroidden biridir ve aynı zamanda en yan etki dostu olanlardan biridir. Bununla birlikte, bazı çevrelerde Anavar ılımlı doğası nedeniyle büyük ölçüde takdir edilmemektedir, ancak bu genellikle gerçekçi olmayan beklentilerden kaynaklanmaktadır. Birçoğu, tüm anabolik steroidlerin, belirli bir güç oranında belirli bir dizi etki göstermesi gerektiğini varsayma eğilimindedir, ancak gerçeklik bize değişen steroidlerin, farklı sonuçlar ve amaçlar taşıdığını söylemektedir. Anavar şüphesiz son derece faydalı bir anabolik steroiddir, ancak faydalarını takdir etmek için onu anlamamız gerekir.


Anavar, dihidrotestosteron kaynaklı anabolik steroid Oxandrolone ile ilişkili popüler markadır. Oxandrolone hormonu ilk olarak 1960'ların başında Anavar ticari ismi altında G.D Searle & co. ve çok sayıda terapötik nitelik taşıyan olarak lanse edildi. Bununla birlikte, 1989'da Searle bileşiği kesecektir; Bu büyük ölçüde anabolik steroid piyasasında tutuşunu sıkılaştırmış olan FDA baskısından kaynaklanıyordu. Önemli bir not; Searle ayrıca, küresel pazardaki Oxandrolone ürünlerinin çoğunluğunun lisans haklarına sahipti ve bu steroid bu zamanda neredeyse kayboluyordu. 1995'te Oxandrolone hormonu, şimdi Savient olan Bio-Technology General CORP (BTG) sayesinde Oxandrin ticari markası altında yeniden ortaya çıkacaktı. BTG, bu süre zarfında, maliyetini çatıya sürerek ürün üzerinde bir tekel kuracaktır. Neyse ki, Watson gibi bir kaç ABD merkezli eczane, son yıllarda jenerik Oxandrolone üretimine maliyeti düşürdü. Bununla birlikte, çoğu yeraltı laboratuvarından satın alındığında da piyasadaki en pahalı anabolik steroidlerden biri olmaya devam etmektedir. Gelecekteki satın alma için önemli bir not; Anavar, Oxandrolone hormonu için ortak bir isim olmaya devam ederken, Anavar ismi, Oxandrolone üreten herhangi bir insan sınıfı ilaç şirketi tarafından kullanılmaz.


Anavar Fonksiyonları ve Özellikleri:


Anavar veya Oxandrolone özellikle yapısal olarak değiştirilmiş bir dihidrotestosteron (DHT) hormonudur. A halkasındaki karbon-2'nin yerini alan ilave bir oksijen atomuyla DHT'dir. Bu değişiklik, hormonun anabolik aktivitesini büyük ölçüde arttırır ve bunun yanı sıra metabolik olarak parçalanmasını önler. Anavar ayrıca hormonun oral yoldan resmen resmen sınıflandırılmasını sağlayan bir metil grubunun eklenmesiyle 17. karbon pozisyonunda ikinci bir değişikliğe sahiptir ve Anavar'ı bir C17-aa anabolik steroid olarak sınıflandırır.


Terapötik bir ajan olarak, Anavar'ın çok sayıda tedavi planı için etkili olduğu kanıtlanmıştır. Steroidin reçete edilmesinin en yaygın nedeni, ameliyat veya enfeksiyon veya herhangi bir ciddi kilo kaybı nedeniyle gerekli olan kilo alımının amacıdır. Anavar'ın kortikosteroidlere aşırı veya uzun süreli maruz kalmanın tedavisinde ve ayrıca kemik yoğunluğunun teşviki ile osteoporozun tedavisinde de son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, ABD'de bu steroidin muazzam başarılı ve pozitif izine rağmen katı yasalar nedeniyle bu tür kullanımlar nadirdir. Anavar ayrıca, hepatit tedavisinde ve gerekli hormon üretimine sahip olmayan çocuklarda büyüme ve gelişmeyi teşvik etmede etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Anavar ayrıca performans arttırıcı sporcular arasında çok popüler bir anabolik steroiddir. Terapötik faydalarına bakarak, zaten bu faydaların ne olabileceği konusunda bir anlayışa veya takdirimize sahip olmalıyız. Yüzeyinde ılımlı olsa da, Anavar testosterondan 3-6 kat daha güçlü olan büyük bir anabolik taşıyor. Anavar’ın anabolik derecesi 322-630 iken, güçlü bir anabolik hormon olan testosteron 100 puan alır. Bu, bu steroidin kas oluşturma özelliklerini büyük ölçüde artırır; Ancak, derece düşündüğünüz gibi, gerçek hayattaki bir eyleme dönüşmez. Sezon dışı erkek atlet için, birinci sınıf bir şişirici steroid düşüneceğimiz şey bu olmayacak; Aslında, bunun için zayıf diyoruz. Ancak, anabolik gücü bir kesme döngüsünde veya doğrudan atletik geliştirme amacıyla muazzam bir şekilde çevrilecektir. Ayrıca bu hormonun androjenikliğinin oldukça düşük olduğunu ve kadınlarda kullanım için en dost steroidlerden birini yaptığını göreceğiz.


Anavar'ın doğrudan işlevlerine ve özelliklerine bakıldığında, en önemlisi kasta azot tutulmasını arttırma, SHBG'yi azaltma ve glukokortikoid hormonları inhibe etme kabiliyeti etrafında döner. Azot tutulumundaki artış, düşük seviyelerde genellikle katabolik bir duruma neden olduğundan, anabolik atmosferi teşvik edecektir. SHBG'deki düşüş vücutta daha yüksek bir serbest testosteron seviyesi sağlar, sadece anabolik bir yumruk sağlar, aynı zamanda dolaşımdaki tüm anabolik steroidlerin serbest veya bağlı olmayan bir durumunu destekler. Basit bir ifadeyle, bu steroidlerin daha etkili kullanılmasını sağlar. Glukokortikoid hormonlarının inhibisyonuna gelince, bunlar kasları boşatan hormonlardır; kortizol en bilinenleridir. Bu tür hormonlar yağ kazanımını arttırır, yağsız kas dokusunu tahrip eder. Anavar ayrıca, kas dayanıklılığını artıracak olan kırmızı kan hücresi sayısındaki artışları arttırdığı için iyi bilinmektedir. Bazı çalışmalar bile bu steroidin artmış kardiyovasküler dayanıklılığı arttırma yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir. Son fakat en az değil, Anavar sadece gerçek yağ yakıcı steroidlerden biridir. Çoğu anabolik steroid, yağ kaybını artıracak metabolizma hızını artıracaktır, ancak Anavar'ın doğrudan lipolizi desteklediği gösterilmiştir. Birçoğu bunu androjen reseptörüne sıkıca bağlamanın yanı sıra tiroid bağlayıcı globülini azaltma ve tiroksin bağlayıcı prealbümini arttırma kabiliyetine bağlamaktadır. Bu etki, triiyodotironin hormonunun veya T3 hormonunun daha yüksek derecede kullanılmasına neden olur. Anavar'ın yağ yakma sonuçları tamamen kesin değil; Yağ kaybıyla ilgili olarak alternatif sonuçlar üreten birkaç çalışma yapılmıştır. Bununla birlikte, çoğu veri Oxandrolone hormonunun güçlü bir lipoliz promotörü olmasını kuvvetle desteklemektedir.


Anavar'ın Etkileri:


[1] Kas Büyümesi


Kabarma / Mevsim Dışı: Oxandrolone hormonu aromatize olmadığından, kullanım nedeniyle kazanılan herhangi bir ağırlık yağsız kas kütlesi olacaktır. Bu steroid kullanımı nedeniyle su tutma mümkün değildir. Bununla birlikte, genellikle steroid şişirme döngüleriyle ilişkili büyük kazanımlar bu steroidden beklenmemelidir, bunun için kesin değildir. Birey sağlam yağsız bir doku kazanabilmelidir ve Anavar'ın kazanımlarının elde tutmak için daha kolay olduğunu bildirmiştir. Ancak Anadrol, Dianabol, Nandrolone veya Testosteron gibi tanınmış kitlesel ajanlara benzer kazançlar sağlamayacak. Bazıları istedikleri gibi ılımlı kazanımlara rağmen bulabilirler.


Anavar erkekler için sezon dışı en iyi şişirme steroid olmasa da, kadın kullanımı söz konusu olduğunda bir istisna yapmak zorundayız. Kadınlar Anavar'a erkeklerden çok daha hassastır ve çok etkili bir sezon dışı ajan olabilir. Ayrıca, çoğu kadın, erkek seviyeye yakın hiçbir yerde boyutta kazanç aramıyor; genellikle kaslarda hafif bir artış dönüşüm olabilir.


Cinsiyetten bağımsız olarak, Anavar'ı sezon dışı kitle kazanma aşamalarında kullanan herkes, metabolik güçlendirici özelliklerini takdir edecektir. Oxandrolone hormonu ile takviye edenler, mevsimsel olmayan vücut yağlarını başkalarına göre daha az kazandıklarını göreceklerdir. Serbest testosteron seviyelerinin artması nedeniyle, bireyler ayrıca diğer steroidlerin daha etkili kullanıldığını görecektir. Çok fazla olmayabilir, ama her son bit yardımcı olur.

[2] Kesme


Yağ Kaybı: Hiç kuşkusuz, erkek ya da kadın Anavar ile takviye etmek için en iyi zamanlardan biri kesme aşamasında olacaktır. Bu aynı zamanda, anabolik steroidler kullanan büyük çoğunluğun, resmi anlamda atletik geliştirme kategorisinden çıkaran rekabetçi sporlara katılmadığı için en yaygın kullanım amacı olacaktır. Güçlü anabolik yapısı nedeniyle, Anavar diyet aşamasında yağsız dokuyu korumak için dünyadaki en iyi steroidlerden biridir. Vücut yağını kaybetmek için, tükettiğimizden daha fazla kalori yakmalıyız. Başarılı bir diyetin anahtarı, mümkün olduğunca fazla yağsız doku tutarken istenen yağı kaybetmektir; ancak, kas kaybı meydana gelecektir. Diyetinizin ne kadar iyi planlanmış olduğu önemli değildir, güçlü bir anabolik ajan mevcut değilse, bazı kas kaybı meydana gelir. Anavar, etkileri konusunda yukarıda tartışılan gerçekler nedeniyle ihtiyaç duyduğunuz ajandır.


Kesme aşamasında Anavar ile takviye edenler de daha etkili bir oranda yağ yakarlar. Direkt lipoliz özelliklerinin ne kadar güçlü olduğuna bakılmaksızın, metabolik hız hala büyük ölçüde artacaktır. Bir kez yalın, birey de daha sert ve daha tanımlanmış göründüğünü görecektir. Buna genellikle gelişmiş vaskülerite ve genel olarak daha sıkı bir görünüm eşlik eder.


[3] Atletik Geliştirme:


Anavar, birkaç özel nedenden dolayı birçok sporcu tarafından büyük beğeni topluyor. Bu steroid gücü artıracak; Toplam artış Dianabol gibi steroidler kadar önemli olmayacak ve Halotestin seviyesine yakın hiçbir yerde olmayacak, ancak dikkate değer bir değer olacak. Güç, başarılı bir atletizmin hız ve güce dönüştüğü için ana faktörlerden biridir. Sporcular ayrıca Anavar'ı kitlesel büyük bir birikim üretmeyeceği için de takdir ediyorlar. Bazı durumlarda, eklenen kütle, spora bağlı olarak bir engel olabilir ve diğer durumlarda, hiçbir sporcunun üzerinde istemediği meraklı gözleri doğurabilir. Bu steroidin su tutmaya yol açmayacağını, birçok sporcuya olası bir yük getirmediğini düşündüğümüzde, Anavar en iyi atletik seçimlerden biri olarak dinleniyor.


[4] Gelişmiş Performans


Öncelik: Kullanım amacına bakılmaksızın, Anavar ile takviye yapan herkes, iyileşme hızlarının yanı sıra kaslı dayanıklılıklarının da arttığını görecektir. Birey o kadar hızlı yorulmayacak ve daha uzun ve daha sert itebilecek. Bu, duruma bağlı olarak olabileceği veya olamayabileceği eğitim oturumlarımızın süresini arttırmamız gerektiği anlamına gelmez. Ancak, her eğitim seansından daha iyi yararlanacağız, sahadaki zamanımızı daha iyi kullanacağız ve hepsi daha kaliteli işlerde yapılacaktır.


Anavar'ın Yan Etkileri:


Anadrol'daki bir başka popüler dihidrotestosteron türevi anabolik steroidin aksine, Anavar buna oldukça yan etki dostu anabolik steroid diyoruz. Yan etkiler kesinlikle mümkündür, ancak sağlıklı yetişkinler için en aza indirilebilirler. Aslında, sorumlu kullanımla, çoğu kişi hiçbir olumsuz etki yaşamadığını görecektir. Anavar'ın yan etkilerini anlamak için, ihtiyaç duyduğunuz tüm ilgili bilgileri içeren bunları kendi ayrı kategorilerine ayırdık.


[1] Östrojenik


Oxandrolone hormonu östrojenik ilişkili herhangi bir yan etki taşımamaktadır. Aromatize olmaz ve östrojen seviyelerindeki artıştan dolayı jinekomasti veya su tutulmasına yol açamaz. Ayrıca, hiçbir östrojenik ilişkili yan etkiyi desteklemeyen progestinle ilişkili bir aktivite taşımamaktadır. Bu steroidle suyun tutulmaması imkansız olduğundan, bu yüksek tansiyon riskini azaltır. Aşırı su tutma, yüksek tansiyona neden olabilir. Aromatize olmayan bazı steroidler Trenbolone gibi yüksek tansiyona neden olabilir, ancak Anavar bu özellik ile nadiren ilişkilidir.

[2] Androjenik


Oxandrolone aşırı derecede güçlü bir androjenik steroid değildir, ancak androjenik aktivite mevcuttur. Bu tür bir aktivite sivilceye yol açabilir, erkek tipi kellik ve vücut kıllarının uzamasına yatkın olanlarda saç dökülmesini hızlandırabilir. Bununla birlikte, toplam androjenik yapı çok düşük kaldığı için çoğunun bu etkileri ile ilgili bir sorunu olmayacak. Önemli bir not; 5-alfa redüktaz inhibitörleri genellikle anabolik steroidlerin kullanımıyla ortaya çıkan androjenik yan etkilerle mücadele etmek için kullanılır. Bununla birlikte, Oxandrolone hormonu 5-alfa redüktaz enziminden etkilenmediğinden Anavar kullanıldığında güçlü bir etkisi olmayacaktır. 5-alfa redüktaz enzimi testosteronun dihidrotestosterona indirgenmesinden sorumludur, ancak Oxandrolone zaten dihidrotestosterondur.


Androjenik yapı, hafif olmasına rağmen, kadınlarda virilizasyon semptomlarını destekleyebilir. Virilizasyon belirtileri vücut kıllarının büyümesini, ses tellerinin derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerir. Neyse ki Anavar'ın virilizasyon derecesi oldukça düşük; Çoğu kadın, sorumlu bir şekilde destekledikleri sürece bu gibi etkilere düşmeden takviye edebilir. Her zaman başa çıkacak bireysel tepkiler ortaya çıkacak, ancak Oxandrolone hormonu dişi kullanım için en güvenli anabolik steroidini temsil etmeye devam ediyor. Herhangi bir nedenden ötürü virilizasyon belirtileri ortaya çıkarsa, derhal kullanımı bırakmanız teşvik edilir ve kaybolurlar. Belirtiler göz ardı edilirse kalıcı olabilir.

[3] Kardiyovasküler


Anavar’ın olası yan etkileri arasında en önemlisi kolesterolü saracak. Oxandrolone hormonu, HDL kolesterolü baskıladığı ve ayrıca LDL kolesterolünü arttırdığı bilinmektedir. Standart erkek terapötik dozları, HDL kolesterolünü,% 50'ye kadar HDL'yi baskılayan performans dozlarıyla% 30'a kadar bastırabilir. Performans dozları ayrıca LDL kolesterolü% 30'a kadar artırabilir. Herhangi bir kolesterol sorununuz varsa Oxandrolone'un kolesterol üzerinde yapabileceği olumsuz etkilerden dolayı bu steroidle desteklememelisiniz. Kullanım için yeterince sağlıklıysanız, sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek zorunlu olacaktır. Bu, omega yağ asitleri açısından zengin bir kolesterol dostu diyetin yanı sıra bol miktarda kardiyovasküler aktivite içermelidir. Anavar'ı destekleyen herkesin doymuş yağları ve basit şekerleri sınırlaması, bir kolesterol antioksidan takviyesi alması ve seviyelerini yakından takip etmesi teşvik edilir.

[4] Testosteron:


Anabolik steroidlerin kullanımı doğal testosteron üretimini baskılayacak; Bununla birlikte, baskılama oranı bir steroidden diğerine değişmektedir. Anavar piyasadaki daha hafif baskı yapan steroidlerden biridir, ancak çoğu erkeğin eksojen testosteronu takviye planlarına dahil etmesi teşvik edilir. Bunu yapmamak, düşük bir testosteron rahatsızlığına ve bununla ilgili rahatsız edici semptomlara neden olabilir. Bununla birlikte, düşük bir testosteron durumuna düşmeden Anavar ile takviye etmek mümkündür; yüksek son performanslı dozlar toplam serum seviyelerini yaklaşık% 50 oranında azaltır, ancak% 50'lik bir düşüşle bile bazı erkekler hala sağlıklı bir aralıkta olduğunu görebilir. Bu, bireyin doğal seviyelerine büyük ölçüde bağımlı olacak, ancak çoğu erkek hala garanti edilecek eksojen testosteron tedavisi bulacaktır.
Tüm anabolik steroidlerde olduğu gibi, kullanım bir kez durdurulur ve tüm eksojen steroidal hormonlar vücudu temizlediğinde, doğal testosteron üretimi yeniden başlar. Doğal olarak iyileşme, düşük seviyeli bir durum olmadığını ve hatalı tamamlama uygulamaları nedeniyle HPTA’ya ciddi bir zarar gelmediğini varsayar. Kurtarma bir gecede gerçekleşmez, zaman alır. Bu nedenle çoğu erkek, tüm steroid kullanımı tamamlandıktan sonra, bir döngü sonrası terapi (PCT) planı uygulamak için teşvik edilir. PCT planları, Nolvadex veya Clomid gibi bir SERM içermeli ve genellikle HCG kullanımından faydalanmalıdır. Her üçünün de birleştirilmesi en verimli kurtarma işlemini sağlayacaktır.

[5] Hepatotoksisite


Bir C17-aa anabolik steroid olarak, Anavar karaciğer için toksiktir. Karaciğer enzim değerleri tipik olarak, tüm C17-aa steroidlerin kullanımıyla artacaktır. Oxandrolone, asgari hepatik bir yapıya sahiptir. Veriler, terapötik dozların karaciğer enzimi değerlerini önemli ölçüde arttırmayabileceğini göstermiştir. Performans dozları başka bir hikayedir, ancak hepatotoksik yapı halen çoğu C17-aa anabolik steroidden önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Karaciğer enzim değerindeki artışların karaciğer hasarına eşit değil, hasara neden olabilecek strese eşdeğer olduğunu akılda tutmak önemlidir. Bu sebepten dolayı zorunlu prosedürler takip edilir:


Herhangi bir karaciğer probleminden muzdarip iseniz, Anavar veya herhangi bir C17-aa anabolik steroid kullanmamalısınız.


Bir C17-aa anabolik steroid kullanırken aşırı miktarda alkol tüketiminden kaçınmalısınız, çünkü bu karaciğere çok fazla yük verir. Aslında, çoğu, performans karşıtı etkilerinden başka bir sebep olmadan, tüm alkollerden kaçınılarak en iyi şekilde servis edilecektir.


Reçetesiz ilaç kullanımının yalnızca kesinlikle gerekli olduğu zamanlarla sınırlandırılması gerekir. Tezgah üstü ilaçların birçoğunda hepatotoksik bir yapı vardır; Bazı durumlarda, birçok anabolik steroidden daha büyüktür.


Toplam Oxandrolone kullanımınızı maksimum 8 hafta ile sınırlandırmalı ve karaciğer enzim değerleri normale dönene kadar herhangi bir C17-aa steroid ile desteklememelisiniz.


Oxandrolone veya herhangi bir C17-aa anabolik steroid kullanımı sırasında planınıza bir karaciğer detoksizatörü eklemelisiniz.

Anavar Nasıl Kullanılır ?


Terapötik tedavi için Standart Anavar dozları normalde günlük maksimum 5-6 mg olan günlük 20 mg ile 5-10 mg aralığında olacaktır. Bu tür kullanım normalde sonraki 2-4 hafta döngüsünü uygulamadan önce kullanımdan sonra küçük bir mola ile 2-4 hafta sürecek. Bu kullanım gerekli görüldüğü sürece devam edecektir.


Erkek performans geliştiren sporcu için, günde 20-30mg dozlama, atletik gelişim sağlayacaktır, ancak çoğu günde 40-50mg daha etkili olacaktır. Günde 80mg nadir değildir, ancak bu yan etki riskini artıracaktır. Standart erkek Anavar döngüleri 6-8 hafta sürecek.


Kadın performans arttırıcı sporcu için, kullanım amacına bakılmaksızın, günde 5-10mg normalde mükemmel dozdur. Çok az sayıda kadının günde 10 mg'dan fazla ihtiyacı olacaktır. Daha fazla arzu edilirse ve günde 10 mg iyi tolere edilirse, bir sonraki seferde günde 15 mg denenebilir. Ancak, dozajdaki her artış virilizasyon riskini artıracaktır. Günde 20mg'lik dozlar, bu işaretin üzerindeki dozlarla riski kuvvetli bir şekilde arttıracak, ancak bir miktar virilizasyon seviyesini garanti edecektir. Standart dişi Anavar döngüleri 6-8 hafta sürecek.

Anavar Profili


[17b-hidroksi-17a-metil-2-oksa-5a-androstan-3-on]
Moleküler ağırlık: 306.4442
Formül: C19H30O3
Erime Noktası: 235 238 Santigrat
Üretici: BTG, SPA, Başlangıçta Searle (1964)
Etkili doz: (Erkekler) 20-100mgs / gün - (Kadınlar) 2.5-20mgs / gün
Aktif Yaşam: 8-12 saat
Algılama Süresi: 3 hafta
Anabolik / Androjenik Oran (Aralık): 322-630: 24